Gwiazdy

Legendarny chorwacki zespół przygotował wyjątkową wersję przeboju Bon Jovi. Tak świętuje swój jubileusz

Gwiazdy

2CELLOS

Z okazji 10. rocznicy istnienia 2Cellos, legendarny chorwacki duet wiolonczelistów postanowił przygotować dla fanów nie lada niespodziankę. Muzycy zaprezentowali własną aranżację jednego z największych przebojów zespołu Bon Jovi "Livin’ on a prayer". Posłuchajcie, jak niesamowicie brzmi nowa, instrumentalna wersja tego hitu.

2Cellos – zespół o unikalnym stylu

2Cellos to duet chorwackich wiolonczelistów, którzy znaleźli nietypowy sposób na autorskie aranżacje znanych na całym świecie utworów. Muzycy to przedstawiciele unikalnego stylu muzycznego, który łączy w sobie zarówno muzykę klasyczną, jak i muzykę filmową, pop oraz rock.

Na koncertach Luka i Stjepan potrafią zaskoczyć publikę utworami Bacha czy Vivaldiego, przeplatając je zdecydowanie odmiennym rockiem. Jednak to właśnie ta zmienność i nieprzewidywalność artystów przyciąga pod scenę tłumy. Podczas ostatniego amerykańskiego tournée, zespół zagrał 28 koncertów, na które przyszło 150 000 widzów.

Artyści na swoim koncie mają występy w Radio City Music Hall w Nowym Yorku, Royal Albert Hall w Londynie oraz Sydney Opera House w Australii. Wstępowali również ze znanymi osobistościami branży muzycznej m.in. ze Stevenem Tylerem, Andrea Bocellim, Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, Georgem Michaelem, a także dwukrotnie wyruszyli w trasę koncertową z Eltonem Johnem.

Niespodzianka dla fanów

Z okazji swojego 10-lecia muzycy postanowili przygotować dla fanów coś wystrzałowego. Artyści zdecydowali, że podejmą wyzwanie i stworzą własną interpretację instrumentalną utworu "Livin’ on a prayer". To singiel zespołu Bon Jovi, który dziś jest uznawany za klasyk muzyki rockowej i jest bardzo ważną pozycją w bogatej dyskografii zespołu.

- Utwór ma mistyczne intro, które doskonale brzmi na wiolonczeli. Reszta stanowiła wyzwanie, ale na pewno podczas naszych koncertów na żywo ludzie będą śpiewać... - mówią muzycy.

Zobacz wideo: Wiolonczele w rockowym wydaniu - zaskakująca mieszanka muzyczna

Zobacz także:

Budka Suflera w hołdzie Romualdowi Lipko. "Wiedział, że muzyka to jedyne, co po nim pozostanie"

Carla Bruni wraca z nową płytą: "Muzyka jest dla mnie schronem"

Andrzej Piaseczny niedługo skończy 50 lat, zachwyca fanów muzyką i ciałem. "Forma fizyczna jest u mnie bardzo płynna"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości