Gwiazdy

Krystyna Feldman została napadnięta przed śmiercią. Już nigdy nie wróciła do pełni sprawności

Gwiazdy

Aktualizacja:
East News

Krystyna Feldman na zawsze zapisała się w pamięci Polaków dzięki swoim wyrazistym kreacjom aktorskim. Gwiazda

Krystyna Feldman - ulubienica Polaków

Krystyna Feldman była jedną z najbardziej charyzmatycznych polskich aktorek. Regularnie grywała zarówno w teatrze, jak i w kinie oraz w telewizji. Mimo że przed kamerą zadebiutowała już w 1953 roku, to szczyt jej popularności przypadł dopiero na ostatnie lata życia. Aktorka zmarła w 2007 roku na raka płuc. Jej śmierć była ogromnym ciosem nie tylko dla bliskich, ale również dla Polaków, którzy pokochali jej kreacje z dużego i małego ekranu.

Zapomniany fakt z życia Krystyny Feldman

Od śmierci Krystyny Feldman mija w tym roku już 14 lat. Nie wszystkie fakty z życia aktorki są powszechnie znane. Jak się okazuje, w 2004 roku aktorka została brutalnie napadnięta przez osiemnastolatka i jego dwóch niepełnoletnich kolegów. 84-letnia wówczas Feldman niefortunnie upadła na chodnik, łamiąc przy tym kość biodrową. Wcześniej napastnicy uderzyli ją w głowę i zabrali torebkę - za skradzione pieniądze mieli kupić sobie buty. Do zdarzenia doszło na ulicy w Jeleniej Górze.

Uraz aktorki był na tyle poważny, że musiała poddać się operacji wszczepienia endoprotezy. Mimo trudnych chwil, nie traciła pogody duchy i z rozbrajająca szczerością wspominała potem wywiad przeprowadzony przez lekarzy.

"Jaką ma pani grupę krwi?". "Nie wiem". "Jakie ciśnienie?". "Nie wiem". "A kiedy ostatnie EKG było robione?". "Chyba nigdy" - patrzyli na mnie jak na wariatkę.

Mimo operacji Krystyna Feldman już nigdy nie wróciła do pełni sprawności.

Miłość, miłość… nad Motławą, czyli kulisy związku Ewy Kasprzyk i Michała Kozerskiego

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości