wspomnienie

  wspomnienie

  23 lata temu zmarł Akira Kurosawa, japoński reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Uznawany powszechnie za jednego z najwybitniejszych twórców w historii kina. Laureat m.in. Złotego Lwa oraz honorowego Oscara przyznawanego za całokształt twórczości. Jakie filmy reżysera warto zobaczyć? 

  Manuela Michalak była o włos od wygranej pierwszej polskiej edycji "Big Brothera". W finale pokonał ją Janusz Dzięcioł, faworyt widzów, który cieszył się ich największą sympatią. Mężczyzna zginął w wypadku w grudniu 2019 roku. Manuela w rozmowie z dziendobry.tvn.pl ze wzruszeniem wspomina kolegę z programu. Jak przyznaje, wieść o jego śmierci była dla niej wielkim szokiem.

  15 lat temu zmarł Stanisław Lem - pisarz, futurolog, filozof, poruszający w swojej twórczości kwestie natury człowieka i jego miejsca we wszechświecie. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, sprzedały się w ponad 40 mln egzemplarzy. Był nominowany do literackiej nagrody Nobla, w kraju odznaczony Orderem Orła Białego. Jego nazwiskiem nazwano planetoidę 3836 Lem. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema.

  Maria Czubaszek - autorka książek, kabaretów radiowych, scenariuszy seriali, tekstów piosenek, dziennikarka i felietonistka oraz jedna z najbardziej utytułowanych satyryczek - odeszła prawie 5 lat temu. Miała 76 lat. Dzięki wyjątkowej osobowości i niezwykłemu poczuciu humoru pozostała w sercach swoich przyjaciół. Jak ją wspominają?

  74-letni Aleksander Doba zmarł w poniedziałek 22 lutego 2021 roku po tym, jak spełnił swoje marzenie. Zdobył szczyt Kilimandżaro i zasnął... na kamieniu. Łukasz Nowak, organizator wyprawy wyjaśnił w Dzień Dobry TVN, co się stało, a himalaista Leszek Cichy opowiedział o niezwykłej przyjaźni z podróżnikiem.

  Sacha Kowalewski pożegnała swojego dziadka, Krzysztofa Kowalewskiego. Wybitny polski aktor zmarł 6 lutego. Informację o jego śmierci potwierdziła jego żona, Agnieszka Suchora. O artyście pisali w sieci już jego przyjaciele, znajomi, koledzy z pracy. Nie brakowało wzruszających wspomnień i słów uznania. Teraz do tego grona dołączyła też wnuczka aktora. Co napisała?