napad

  napad

  Nastolatka z Pragi Północ w Warszawie została zatrzymana przez policję po tym, jak kilkukrotnie zraniła matkę nożem. Z informacji, które przekazała PAP mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI wiadomo, że dziewczyna trafiła do schroniska dla nieletnich, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

  Sny, w których pojawia się motyw napaści, potrafią podnieść poziom adrenaliny u każdego. Warto jednak zaznaczyć, że w senniku napad może mieć pozytywne znaczenie. Bardzo często bywa obietnicą uwolnienia się od zmartwień. Niestety sen ten może być zapowiedzią rychłej utraty czegoś ważnego.

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednym z krakowskich tramwajów. Agresywny mężczyzna próbował wtargnąć do kabiny motorniczego, grożąc mu nożem. Na pomoc kierującemu pojazdem ruszył jeden z pasażerów. Potem napastnik zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynę.

  W styczniu na krakowskim Prokocimiu 18-letni Miłosz został napadnięty przez dziesięciu zamaskowanych napastników. Zmasakrowali jego ciało przy pomocy noży, maczet i siekiery. Nieprzytomnego chłopaka zostawili na ulicy, zmarł w ciągu kilkudziesięciu godzin w szpitalu. Z ustaleń policji wynika, że przyczyną ataku były porachunki pseudokibiców. Czy złapano napastników? Skontaktowaliśmy się z ojcem Miłosza, aby zapytać o związki chłopaka z pseudokibicami.

  Katarzyna Dacyszyn została oblana przez stalkera kwasem. Po napadzie postanowiła iść na kurs samoobrony. Jej instruktorką jest Elina Toneva. Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy je, czego uczy samoobrona i jakie błędy popełniają kobiety podczas ataku. Elina pokazała nam również, jak się obronić przed napastnikiem.

  Pewien złodziej postanowił napaść na stację paliw. Podszedł do pracownika obsługi i grożąc mu nożem, zażądał wydania pieniędzy. Ten go jednak zignorował i przez cały czas wertował gazetę. W końcu napastnik, widząc brak reakcji pracownika stacji, zrezygnował z napadu i wyszedł bez złotówki. Jak zachowanie sprzedawcy ocenił gość Dzień Dobry TVN mediator rodzinny Tomasz Kawka? Jak zachować się w sytuacji zagrożenia?

  Paweł Kalisz to Polak na stale mieszkający w Belgii. Został okrzyknięty bohaterem po tym, jak rzucił się na rabusia trzymającego pistolet. Został wielokrotnie postrzelony, na szczęście lekarze uratowali mu życie. Ile kul przeszyło ciało Pana Pawła? O napadzie opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Dariusz Fidyka, bo o nim mowa, trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu gdzie, po operacji rekonstrukcji rdzenia kręgowego, stanął na własnych nogach. A jego pierwsze kroki porównywane były do najważniejszego kroku w dziejach ludzkości! Zobaczcie, jak Pan Dariusz radzi sobie dziś, 4 lata po operacji.

  Olga Szymala, kierująca miejskim autobusem w Częstochowie, była świadkiem interwencji policjantów. Nożownik, którego próbowali obezwładnić policjanci, chciał skryć się w autobusie. Pani Olga zamknęła mu wówczas drzwi i odjechała. Jak dziś wspomina tamto zdarzenie? Z Olgą Szymalą i policjantką Joanną Lazar rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  O tamtych tragicznych wydarzeń minęło pięć lat. To był dyżur, którego miało nie być. W studiu Dzień Dobry TVN wspominaliśmy prawdziwego bohatera: Andrzeja Struja, który zginął na służbie. Podkomisarz Mariusz Wasilewski, przełożony i kolega Andrzeja Struja, oraz oficer operacyjny i policyjny partner Andrzeja Struja opowiedzieli o koledze, który nie przeszedł obojętnie wobec zła.