napad

  Dużym opanowaniem wykazała się kobieta, którą zaatakował domagający się od niej pieniędzy mężczyzna. Napastnik zagroził jej nożem. Sprzątająca 55-latka postanowiła bronić się tym, co miała pod ręką, czyli mopem do mycia podłóg. Podejrzanego zatrzymały policjantki z Teresina. Grozi mu 12 lat więzienia.

  Sylwia Wysocka, aktorka znana z występów w serialu "Na Wspólnej", kilka dni temu została dotkliwie pobita i trafiła do szpitala. Artystka zdecydowała się zgłosić sprawę na policję i złożyła zawiadomienie o uszkodzeniu ciała i kradzieży. Sprawcą miał być parter aktorki.

  37-latka, która kilka dni temu wjechała samochodem w stację benzynową w Rymaniu była pod wpływem narkotyków. Kobiecie postawiono już zarzuty, a zgodnie z decyzją sądu w Kołobrzegu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

  Nastolatka z Pragi Północ w Warszawie została zatrzymana przez policję po tym, jak kilkukrotnie zraniła matkę nożem. Z informacji, które przekazała PAP mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI wiadomo, że dziewczyna trafiła do schroniska dla nieletnich, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

  Krystyna Feldman na zawsze zapisała się w pamięci Polaków dzięki swoim wyrazistym kreacjom aktorskim. Gwiazda

  Agnieszka Stopczyńska była bardzo towarzyska i miała plany rozwoju zawodowego, niestety jej świat się zawalił, kiedy półtora roku temu została napadnięta i poparzona substancją żrącą. Jaki obecnie jest jej stan? Czy napastnik został złapany? Z panią Agnieszką spotkał się nasz reporter.

  Sny, w których pojawia się motyw napaści, potrafią podnieść poziom adrenaliny u każdego. Warto jednak zaznaczyć, że w senniku napad może mieć pozytywne znaczenie. Bardzo często bywa obietnicą uwolnienia się od zmartwień. Niestety sen ten może być zapowiedzią rychłej utraty czegoś ważnego.

  16-latka z Zielonej Góry raniła koleżanki ze szkoły przy pomocy noży kuchennych. Do zdarzenia doszło we wtorek (29 września br.) około godziny 9.00 rano. Za swoje czyny nie będzie odpowiadała jako osoba dorosła.

  Minimum 8 lat, a nawet dożywocie, grozi 37-latkowi, który zaatakował pracowników jednego ze sklepów w Radomiu. Mężczyzna pobił ekspedientkę, tylko dlatego, że nie sprzedała mu papierosów po zamknięciu kasy.

  Do napadu na Viki Gabor i jej ojca doszło na warszawskim Mokotowie. Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o usiłowanie rozboju. Jaka kara im grozi?

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednym z krakowskich tramwajów. Agresywny mężczyzna próbował wtargnąć do kabiny motorniczego, grożąc mu nożem. Na pomoc kierującemu pojazdem ruszył jeden z pasażerów. Potem napastnik zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynę.

  W styczniu na krakowskim Prokocimiu 18-letni Miłosz został napadnięty przez dziesięciu zamaskowanych napastników. Zmasakrowali jego ciało przy pomocy noży, maczet i siekiery. Nieprzytomnego chłopaka zostawili na ulicy, zmarł w ciągu kilkudziesięciu godzin w szpitalu. Z ustaleń policji wynika, że przyczyną ataku były porachunki pseudokibiców. Czy złapano napastników? Skontaktowaliśmy się z ojcem Miłosza, aby zapytać o związki chłopaka z pseudokibicami.

  Katarzyna Dacyszyn została oblana przez stalkera kwasem. Po napadzie postanowiła iść na kurs samoobrony. Jej instruktorką jest Elina Toneva. Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy je, czego uczy samoobrona i jakie błędy popełniają kobiety podczas ataku. Elina pokazała nam również, jak się obronić przed napastnikiem.

  Pewien złodziej postanowił napaść na stację paliw. Podszedł do pracownika obsługi i grożąc mu nożem, zażądał wydania pieniędzy. Ten go jednak zignorował i przez cały czas wertował gazetę. W końcu napastnik, widząc brak reakcji pracownika stacji, zrezygnował z napadu i wyszedł bez złotówki. Jak zachowanie sprzedawcy ocenił gość Dzień Dobry TVN mediator rodzinny Tomasz Kawka? Jak zachować się w sytuacji zagrożenia?

  Paweł Kalisz to Polak na stale mieszkający w Belgii. Został okrzyknięty bohaterem po tym, jak rzucił się na rabusia trzymającego pistolet. Został wielokrotnie postrzelony, na szczęście lekarze uratowali mu życie. Ile kul przeszyło ciało Pana Pawła? O napadzie opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Dariusz Fidyka, bo o nim mowa, trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu gdzie, po operacji rekonstrukcji rdzenia kręgowego, stanął na własnych nogach. A jego pierwsze kroki porównywane były do najważniejszego kroku w dziejach ludzkości! Zobaczcie, jak Pan Dariusz radzi sobie dziś, 4 lata po operacji.

  Olga Szymala, kierująca miejskim autobusem w Częstochowie, była świadkiem interwencji policjantów. Nożownik, którego próbowali obezwładnić policjanci, chciał skryć się w autobusie. Pani Olga zamknęła mu wówczas drzwi i odjechała. Jak dziś wspomina tamto zdarzenie? Z Olgą Szymalą i policjantką Joanną Lazar rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  O tamtych tragicznych wydarzeń minęło pięć lat. To był dyżur, którego miało nie być. W studiu Dzień Dobry TVN wspominaliśmy prawdziwego bohatera: Andrzeja Struja, który zginął na służbie. Podkomisarz Mariusz Wasilewski, przełożony i kolega Andrzeja Struja, oraz oficer operacyjny i policyjny partner Andrzeja Struja opowiedzieli o koledze, który nie przeszedł obojętnie wobec zła.