Gwiazdy

Mama, dziennikarka, aktywistka. Kinga Rusin kończy 50 lat i jest kobietą spełnioną

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kinga Rusin od lat uchodzi za jedną z największych gwiazd w Polsce. Świeżo upieczono pięćdziesięciolatka wzorowo łączy życie zawodowe z prywatnym. Jest wierna swoim zasadom, czym inspiruje innych.

Kinga Rusin - wiek

9 marca Kinga Rusin, jedna z najbardziej wyrazistych postaci w polskich mediach, kończy 50 lat. Choć aktualnie prowadzi swój biznes z rajskiej wyspy, to widzowie nadal kojarzą ją głównie dzięki programom, w których występowała. Pamiętacie, jak zaczynała karierę?

Kinga Rusin - tak wyglądały początki jej kariery

King Rusin studiowała italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Równolegle stawiała pierwsze kroki w branży medialnej jako prezenterka TVP. Jeszcze w latach 90. nawiązała współpracę ze stacją TVN, jednak przełom w jej karierze nastąpił w 2005 roku, kiedy dołączyła do grona prowadzących nowego programu śniadaniowego - Dzień Dobry TVN. Początkowo Kinga Rusin występowała w duecie z Marcinem Mellerem.

Kinga Rusin tanecznym krokiem

Po powrocie do TVN Kinga Rusin z miejsca stała się ulubienicą widzów. Potwierdzeniem rosnącej popularności dziennikarki była wygrana w 4. edycji "Tańca z Gwiazdami". Partnerował jej Stefano Terrazzino.

To był dopiero początek przygody dziennikarki z tańcem. W 2007 roku zaczęła prowadzić program "You Can Dance - Po prostu tańcz". Przez pierwsze pięć edycji show wspierała uczestników na parkiecie, w trzech kolejnych oceniała ich występy z pozycji jurorki.

Kinga Rusin wie, co to znaczy żyć zdrowo

Kinga Rusin od lat udziela się w mediach społecznościowych, a w szczególności upodobała sobie Instagram. W sieci gwiazda pokazuje nie tylko kulisy życia zawodowego i prywatnego, ale też regularnie porusza ważne społecznie tematy. Dziennikarka dała się poznać, jako propagatorka zdrowego stylu życia. W swoich wpisach niejednokrotnie nawiązywała do ochrony praw zwierząt oraz ekologii. Nie jest też tajemnicą, że Rusin jest zwolenniczką równości płci. Gwiazda brała udział chociażby w ubiegłorocznych protestach zorganizowanych przez kobiety.

- Jest piękną kobietą i jest inspiracją jeśli chodzi o sport - powiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

Zdrowy styl życia przynosi efekty - mimo piątki z przodu gwiazda może pochwalić się wysportowaną sylwetką. Dla Kingi Rusin czas już dawno stanął w miejscu i aż trudno uwierzyć, że jest mamą dwóch dorosłych już kobiet - Igi i Poli.

Kinga Rusin na Malediwach

Jesienią 2020 roku Kinga Rusin wyjechała z Polski. Jak wyjawiła na początku tego roku, od kilku miesięcy razem z partnerem, Markiem Kujawą, mieszkają i pracują na jednej z wysp położonych na Oceanie Indyjskim. Tam też wspólnie przygotowują nowe projekty - nie możemy się doczekać, aż zdradzą więcej.

Z okazji 50. urodzin Kindze Rusin życzymy wszystkiego najlepszego!

Zobacz wideo: Kinga Rusin i jej ekologiczne życie. "Robię swoje, a moi bliscy to po prostu widzą"

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości