Gwiazdy

Jego filmiki robią furorę w sieci. Kim jest Mufasa? "Każdy, kto choć raz mnie widział, miał mnie zapamiętać"

Gwiazdy

Jeff Obeng znany jest w sieci jako Mufasa. Nagranie, na którym tańczy, podbiło Internet w 2019 roku. W jednej chwili jego spokojne życie zmieniło się o 180 stopni. Dziś jest gwiazdorem, ma wiele sukcesów na swoim koncie i udziela wielu wywiadów. Czy sława go zmieniła?

Kim jest Mufasa?

Jeff Obeng to pochodzący z Bronxu w Nowym Jorku komik, który światową sławę zyskał dzięki internetowym nagraniom, w których wciela się pełnego energii Mufasę. Klip, który nagrał w 2019 roku, kompletnie odmienił jego życie. Nagranie stało się viralem i zrobiło furorę w sieci.

- Od tamtej pory wydarzyły się niesamowite rzeczy. Dostałem szansę podróżowania po całym świecie, poznania nowych ludzi - powiedział Jeff Obeng w rozmowie z Gabi Drzewiecką. - Wcześniej pracowałem jako kurier dla Amazona. W 2019 zwolnili mnie tuż przed moimi urodzinami, które są w sierpniu. Dwa miesiące później ukazał się klip, to była najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przydarzyć - podkreślił.

Jak to się stało, że Jeff został Mufasą? Skojarzenie z postacią z "Króla Lwa" nie jest przypadkowe. - Chciałem, żeby każdy je znał. A ubrania, no cóż, koszula jest od mojego szwagra. Zbierała kurz u niego w szafie, nie nosił jej, więc ją wziąłem. Dobrałem do tego czerwone, krótkie spodenki i odpowiednie buty. Chciałem, żeby strój rzucał się w oczy. Każdy, kto choć raz mnie widział, miał mnie zapamiętać - wyznał Obeng.

Zawrotna kariera Mufasy

Charakterystyczny taniec Mufasy cieszy się ogromną popularnością. - Liczby, które widać na twoich internetowych kontach, są szalone. Filmy mają miliony odsłon, nagrywasz teledyski, znalazłeś się na liście Billboardu, udzieliłeś nawet wywiadu magazynowi "Forbes". Jakie to uczucie? - zapytała Gabi Drzewiecka.

- To było świetne. Ten wywiad znajdował się na mojej liście marzeń, więc cieszę się, że się udało - przyznał Jeff Obeng.

Czy sukces uderzył mu do głowy? Okazuje się, że gwiazdor wciąż jest bardzo skromny. - Szczerze mówiąc, to jestem prostym facetem. Jestem introwertykiem, bardzo spokojnym gościem. Choć jestem też towarzyski. Mam taki przełącznik w głowie, za pomocą którego można mnie włączyć lub wyłączyć - zażartował.

Jego rodzice zawsze mu powtarzali, że szkoła jest najważniejsza i musi się uczyć, by coś osiągnąć. Jeff zdecydował jednak, że na przekór wszystkim, pójdzie własną drogą. Gdy zrobił karierę w Internecie, jego najbliżsi byli zaskoczeni, ale mimo to są z niego bardzo dumni i mu kibicują.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Gabi Drzewiecka

Pozostałe wiadomości