Gwiazdy

Sposoby singli na przetrwanie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Jak unikać niewygodnych pytań?

Gwiazdy

Okres świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle trudny dla singli. Badania pokazują, że wiele z nich przeżywa ten czas gorzej, niż Walentynki. Dociekliwe pytania rodziny wcale nie ułatwiają sprawy. Jak sobie z tym poradzić? Wyjaśniała Anna Guzior-Rutyna, trener relacji oraz Karolina Pisarek i Mariusz Jakubowski.

Trudny czas dla samotnych

W okresie świątecznym często po raz pierwszy od długiego czasu widzimy się z bliższą i dalszą rodziną. Chcąc nadrobić "zaległości" niejednokrotnie zasypują nas pytaniami dotyczącymi naszego prywatnego życia. Niekiedy są one bardzo niewygodne, a wręcz niemiłe czy przykre. Jak to przetrwać?

- Przede wszystkim radośnie i poczuć magię świąt, czyli nie dołujemy się, że jesteśmy singlami, tylko jesteśmy wdzięczni za to, co mamy (...). Poczujmy tę magię - opowiadała swatka i coach relacji, Anna Guzior-Rutyna.

Ekspertka doskonale zdaje sobie sprawę, że rozmowy z rodziną mogą nas wprawiać w zakłopotanie, ale twierdzi, że łatwo można sobie z tym poradzić. W jaki sposób?

- Są dwa wyjścia - kiedy pytają nas, kiedy już kogoś tam przyprowadzisz (...) no to możemy to ubrać w żart , czyli na zasadzie: "Mamo, jeszcze nie spotkałem takiej. Ja bym chciał, żeby ona wyglądała tak, jak Karolina Pisarek, gotowała jak Magda Gessler..." (...). Więc z jednej strony tak, a z drugiej - kiedy wiemy, że na naszą rodzinę to nie podziała - to możemy wcześniej się na to przygotować. Czyli dzwonimy do mamy, babci, cioci itd. i wcześniej mówimy po prostu, że dla nas to jest trudne , nie chcemy odpowiadać i bardzo prosimy - żeby nikt nie czuł się urażony - nie zadawajcie mi takich pytań - doradzała w Dzień Dobry TVN swatka.

Święta Karoliny Pisarek

W programie na kanapie obok ekspertki zasiadła również singielka - Karolina Pisarek. Podkreśliła, że czas Bożego Narodzenia jest dla niej wyjątkowy, mimo tego, że nie ma drugiej połówki. Nie może się doczekać, aż pojedzie do swojego rodzinnego miasta i spędzi czas z najbliższymi.

- Wiadomo, że bardzo dużo podróżuję i nie mam przy sobie rodziny, więc te święta będą przepiękne. Nie ma to, jak rodzina, tak naprawdę - wyznała modelka.

Na szczęście nie jest narażona w tym czasie na krępujące tematy, ponieważ już dawno porozmawiała na ten temat z rodziną. Wiedzą, że o pewne kwestie nie mają prawa pytać.

- Moja rodzina jest bardzo wyrozumiała. Oni wiedzą, że w pewne tematy mają nie wchodzić, natomiast mój tata tylko czasem coś powie - dodała finalistka 5. edycji "Top Model".

Najbliżsi są dla niej niezwykłym wsparciem i może na nich liczyć w każdej sytuacji. Przekonała się o tym doskonale rok temu, kiedy to była świeżo po rozstaniu i spędzała Boże Narodzenie z rodziną w Polsce.

- Miałam największe wsparcie, jakie tylko mogłam mieć. To było właśnie takie pierwsze zderzenie z tą rzeczywistością singla na święta i szczerze mówiąc, gdyby nie moja rodzina, pewnie przeżyłabym to gorzej. Tak po prostu wspominam ten czas bardzo dobrze - stwierdziła Karolina Pisarek.

Ciężki czas Mariusza Jakubowskiego

Teraz w podobnej sytuacji, jak w zeszłym roku Karolina, jest uczestnik ostatniej edycji "Top Model" - Mariusz Jakubowski. Model niedawno rozstał się z dziewczyną, co nadal nie jest dla niego łatwe. Sądzi, że czas świąt będzie niezwykle trudny, lecz nie dla niego, a jego byłej partnerki.

- Ja sobie dobrze poradzę. Myślę, że bardziej martwię się o swoją byłą drugą połówkę, bo było to trudne. Natomiast u mnie też jest troszeczkę inaczej, bo u mnie nie ma takiego ciśnienia. U mnie rodzina jest właśnie na tyle otwarta, że to babcie namawiały i mówiły: "Słuchaj, pożyj sobie, popodróżuj, jak będziesz miał około 30-tki, to wtedy możesz myśleć". Troszkę się śmiałem z tego, ale gdzieś tam, jak już człowiek kończy te 26 lat, to myśli sobie - no ta babcia chyba miała rację jednak - wyznał w Dzień Dobry TVN.

Model dodał także, że jego babcie idą z duchem czasu i widzą, że dzisiejsze społeczeństwo się zmienia, przez co nie naciskają, by wcześnie wchodzić w związki.

- Ja też uważam, że właśnie jesteśmy młodzi. W tych czasach, jak jesteś młody, masz jeszcze te 20 lat, powinieneś się skupić na rozwoju, na swojej karierze, na tym, żeby coś zbudować dla siebie, a później myśleć właśnie o rodzinie, o drugiej połówce - stwierdziła Karolina Pisarek.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości