Na taki rodzaj "osłodzenia" zakończenia związku zdecydowało się już wiele osób.
Czy ich zdaniem to mężczyzna powinien płacić za randkę?
Twórcy pracują nad narzędziem opartym na sztucznej inteligencji.
Dojmujący smutek, żal i rozczarowanie - to zaledwie część trudnych emocji, jakie niesie za sobą rozpad romantycznej relacji. Odzyskanie równowagi po rozstaniu stanowi nie lada wyzwanie zwłaszcza dla osób, które zostały porzucone bez słowa wyjaśnienia. Czy trend określany mianem anti-ghostingu ma szansę odmienić bolesne oblicze randkowania? Jak zakończyć związek, który nie ma przed sobą przyszłości?
Jeszcze parędziesiąt lat temu na osoby żyjące w pojedynkę po 30. roku życia patrzono spod byka. Po ówczesnym podejściu do związków nie ma już śladu a bycie singlem, w dowolnym wieku, kojarzy się bardziej z samodzielnością niż samotnością.
Czy warto pójść i spróbować czegoś nowego?
Obraz smutnej i sfrustrowanej starej panny czy zagubionego i zahukanego starego kawalera odchodzi do lamusa. Single 30+ to ludzie pewni swoich potrzeb i skupieni na pasjach - wynika z raportu przygotowanego
Postęp technologiczny ma niebagatelny wpływ na każdą sferę ludzkiego życia. Na przestrzeni ostatnich digitalizacji uległo nawet randkowanie. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się znaleźć drugą połówkę w sieci, wykorzystując potencjał popularnych aplikacji. Czy internetowe anonse rzeczywiście pozwalają spotkać prawdziwą miłość? Jakie informacje warto w nich zamieścić?
- Chciałabym móc korzystać z życia, a nie spędzać je w pracy, zarabiając nic nie warte pieniądze - mówi jedna z bohaterek.
Wielu singli umawia się na randki, jednak często spotkania kończą się fiaskiem. Już po kilku próbach zapał opada. Samotni tracą wiarę w szczęśliwe zakończenie i czują tzw. wypalenie randkowe.
Mieszkańcy "Hotelu Paradise" byli zaskoczeni, że do programu dołączyła aż dwójka nowych singli. Piękna blondynka szybko wpadła w oko chłopakom.
Randka kojarzy nam się zazwyczaj z wieczornym wyjściem do kina bądź restauracji, świeczkami i wyjątkową atmosferą. Nikt nie powiedział jednak, że romantyczne spotkanie zawsze musi obywać się po zmroku. Jak się okazuje, coraz więcej osób korzysta z "dawn dating", czyli randkowania o świcie. Dlaczego?
Z pozoru typowe, wpadające w skandynawski trend osiedle. Różni je jedno - nie będą mogły na nim mieszkać dzieci. Z takiego założenia przynajmniej wychodzi inwestor, który swoją ofertę kieruje tylko do osób bezdzietnych i singli. Czy taki projekt w ogóle może powstać?
Prawie co druga osoba, która nie jest w związku, rozpoczęła średnio 4 nowe znajomości w czasach pandemii. Tak wskazują badania. Obecnie single szukają miłości przede wszystkim w Internecie. Czy aplikacje randkowe zastąpią tradycyjne poznawanie się w realnym świecie? O tym rozmawialiśmy z Andrzejem Gryżewskim, seksuologiem i psychoterapeutą.
Klaudia El Dursi już od kilku tygodni jest na Zanzibarze, gdzie nagrywany jest kolejny sezon najgorętszego randkowego show tego sezonu. "Hotel Paradise" wraca 22 lutego. Po raz trzeci seksowni single spotkają się w tropikach. Ich cel? Miłość i pieniądze. Coś nam mówi, że nie obędzie się bez intryg. "Hotel Pardise 3" można oglądać od poniedziałku do czwartku o 20:30 na TVN 7. Nowe odcinki obejrzycie również na Playerze.
Co piąty Polak - niezależnie od wieku - jest singlem. Dlaczego coraz częściej wybieramy życie w pojedynkę? To świadomy wybór, a może efekt braku szczęścia w miłości? Czy nie mając partnera można być szczęśliwym? O byciu singlem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Kingą Zawodnik, prezenterką, Michałem Kurkiem, aktorem oraz Piotrem Mosakiem, terapeutą i psychologiem.
Walentynki już w najbliższą niedzielę. Niestety tegoroczne święto zakochanych będzie nieco inne. Jak w czasie pandemii spędzić romantyczny i miły czas z partnerem? O tym opowiedzieli nam coach relacji Anna Guzior-Rutyna, jej mąż Andrzej Guzior, a także małżeństwo Patrycja Filimon-Czupryńska i Dawid Czupryński.
Okres świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle trudny dla singli. Badania pokazują, że wiele z nich przeżywa ten czas gorzej, niż Walentynki. Dociekliwe pytania rodziny wcale nie ułatwiają sprawy. Jak sobie z tym poradzić? Wyjaśniała Anna Guzior-Rutyna, trener relacji oraz Karolina Pisarek i Mariusz Jakubowski.
Z danych GUS-u i tych, zebranych przez portale randkowe wynika, że w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat liczba osób żyjących samotnie wzrosła o 34 proc. Już co czwarte gospodarstwo domowe jest prowadzone przez jedną osobę. Jaki wpływ miała na to pandemia?
W naszym kraju jest 7,5 mln singli, co oznacza, że niemal 20 proc. Polaków wiedzie samotne życie. Czasem jest to etap przejściowy i odpoczynek po zakończeniu poważnego związku. Jednak w większości przypadków okazuje się, że bezustannie potrafimy szukać idealnego partnera, który tak naprawdę nie istnieje. Jaka jest szansa, że para dobierze się jak dwie połówki pomarańczy? Na to pytanie odpowiedziała nam psychoterapeutka Katarzyna Miller. Wnikliwej analizy związków dokonała także Laura Mucha w książce „No właśnie, miłość”.
Masturdating to jedno z wielu nowych, modnych słów, których znaczenie warto znać. Zwłaszcza że będąc w towarzystwie i próbując samodzielnie rozszyfrować ten termin (stosując metodę dedukcji), możemy narazić się na ośmieszenie. Masturdating możesz uprawiać będąc singielką, ale również w związku. Na czym to polega?
Każdy z nas chciałby znaleźć idealnego partnera, z którym spędzi całe życie. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze partnera? Czy da się zachować zdrowy rozsądek, gdy buzują w nas emocje? Na co podczas pierwszego spotkania zawracają uwagę kobiety, a na co mężczyźni? O przepisie na znalezienie partnera idealnego mówili w Dzień Dobry TVN specjaliści ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia": seksuolog Monika Staruch i terapeuta par Piotr Mosak.
"Jak to robią single" - to komedia romantyczna z feministycznym przekazem. Gwiazdy filmu: Dakota Johnson, Alison Brie, Leslie Mann i Rebel Wilson graja wyzwolone kobiety, które muszą się nauczyć, że nie warto szukać partnera na siłę. O związkach i samotności rozmawiała z aktorkami Anna Wendzikowska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała je m.in. o to, co robią tuż po rozstaniu i czy lubią być singielkami. Leslie Mann zwierzyła się, dlaczego lubi sceny "łóżkowe".
Gdzie kończy się praca a zaczyna się prawdziwe życie? Ile można poświęcić dla kariery? Czy tylko singiel może się realizować w pracy? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć w swojej sztuce "Single i remiksy" Marcin Szczygielski. W tej sztuce grają: Weronika Książkiewicz, Anna Mucha i Wojciech Medyński, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Czy to prawda, że "Single i remiksy" ruszają w świat?
Czy lepiej być singlem czy „duetem”? O to, dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Filipa Bobka, Katarzynę Glinkę, Sonię Bohosiewicz i Maję Bohosiewicz, Aleksandrę i Michała Żebrowskich oraz Weronikę Książkiewicz.
„...i życzę Ci, żebyś w końcu znalazła sobie męża i urodziła mi trójkę wnuków!” Jak reagować na życzenia bliskich, które wprawiają w zakłopotanie? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to wokalistkę Natalię Lesz, prawniczkę Weronikę Marczuk, aktorkę Karolinę Nowakowską oraz psychologa Piotra Mosaka. Jak uchronić się przy świątecznym stole przed wścibskimi babciami i ciotkami?
Dla jednych bycie singlem to sposób na wolność i niezależność, dla innych to samotność i dyskryminacja. A jak jest w naprawdę? Z czego może wynikać życie w pojedynkę? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z psychologiem Piotrem Mosakiem i z redaktorem naczelnym pisma KMag Mikołajem Komarem.