Jakie informacje ukrywamy szukając miłości? "Portale randkowe są troszkę bezduszne"

Jak znaleźć drugą połówkę w sieci?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Postęp technologiczny ma niebagatelny wpływ na każdą sferę ludzkiego życia. Na przestrzeni ostatnich lat digitalizacji uległo nawet randkowanie. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się znaleźć drugą połówkę w sieci, wykorzystując potencjał popularnych aplikacji. Czy internetowe anonse rzeczywiście pozwalają spotkać prawdziwą miłość? Jakie informacje warto w nich zamieścić? W Dzień Dobry TVN na te pytania odpowiedzieli psycholog Magdalena Chorzewska, przedsiębiorca Miłosz Krawczyk oraz założycielka profilu Katosingle, Weronika.

Jak szukać miłości w sieci?

Grono zwolenników randkowania w sieci nieustannie się powiększa. Warto jednak pamiętać o tym, że użytkownicy popularnych aplikacji rzadko ujawniają w anonsach całą prawdę na swój temat. To kwestia bezpieczeństwa, ale także obaw o brak zrozumienia ze strony potencjalnych kandydatów na partnera. Wiele osób woli zawierać internetowe znajomości, zachowując dla siebie informacje dotyczące dzieci, ale także wyglądu czy niepełnosprawności.

- Te portale tak są zbudowane, że są troszkę bezduszne (...). Nie miałem dobrych doświadczeń. Nie mogłem znaleźć balansu (...). Jak umieszczałem swoje zdjęcia, gdzie jestem na wózku, to zainteresowanie moją osobą było dość małe. Jak zamieszczałem zdjęcia, na których siedzę na fotelu (...), to wtedy to zainteresowanie było dużo większe, ale finalnie przychodził ten moment, w którym musiałem powiedzieć, że poruszam się na wózku. Często był to spory problem - przyznał Miłosz Krawczyk, udowadniając tym samym, że selekcja informacji na portalu randkowym może okazać się uzasadniona.

- Uważam, że nie jest to dużym kłamstwem, wielkim zatajeniem prawdy o sobie. Może na tym etapie doboru po zdjęciu dobrze by było mieć szansę przedstawić się, powiedzieć coś o sobie, żeby móc pójść dalej (...). Myślę, że ten etap rozmowy na tym portalu randkowym jest takim momentem weryfikacji - oceniła psycholog Magdalena Chorzewska.

Poszukiwanie miłości w sieci a wartości chrześcijańskie

W romantycznej relacji ważną rolę odgrywa dopasowanie pod względem wyznawanych wartości. Właśnie dlatego popularne aplikacje randkowe mogą rozmijać się z oczekiwaniami osób religijnych. W odpowiedzi na ten problem Weronika, prowadząca katolicki profil instagramowy "Z Bogiem sprawa", postanowiła stworzyć bezpieczną przestrzeń dla wierzących singli.

- Zaczęło się od pandemii (...). Wszyscy zostaliśmy zamknięci w domach i ja prowadziłam swego czasu na moim instagramowym blogu taką skrzynkę intencji. Bardzo często tam pojawiała się jedna intencja: dobrego męża albo dobrą żonę (...). Ruszył profil, który bardzo szybko zyskał grono obserwatorów - wyjaśniła autorka wyjątkowej inicjatywy.

Aby dodać swoje ogłoszenie na profilu Katosingle, wystarczy napisać do Weroniki, a następnie wysłać jej swój opis i zdjęcia. Można też po prostu zaobserwować konto, zyskując tym samym możliwość poznania kobiet i mężczyzn, którzy w życiu codziennym kierują się wiarą i wartościami chrześcijańskimi.

Kim są katosingle i gdzie ich szukać? Zobacz wideo.

DD_20230116_Katosingle_rep_REP
Kim są katosingle i gdzie ich szukać?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości