rozstania

  Czy zamierza wspominać w mediach o kolejnej relacji?

  Współczesny język miłości brzmi jak niezrozumiały slang samotników z działu IT, którego nie rozumie nikt, włącznie z jego użytkownikami. Relacje romantyczne wkroczyły mocno w świat internetu, a to przedefiniowało sposób komunikacji. Justyna Czekaj, coach i mentorka, wyjaśnia, jak rozpoznać techniki manipulacji i jak się przed nimi bronić.

  Kończą relację, ale tylko (lub aż) w rzeczywistości. W świecie wirtualnym wciąż dają o sobie znać - lajkują zdjęcia eks, czytają ich posty, a nawet je komentują. Jak reagować?

  Rozstania prawie zawsze są bolesne, zwłaszcza jeżeli związek trwał kilka lat. Niestety niektóre związki są toksyczne, nie mają przed sobą przyszłości albo przynoszą partnerom więcej stresu niż radości. W takiej sytuacji należy zakończyć relację, jednak trzeba to zrobić na spokojnie i po poważnej analizie.

  Rozstanie to bardzo trudny moment. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba zakończyć związek lub małżeństwo. Początkowe chwile zauroczenia różnią się od późniejszych etapów związku, gdy nie patrzymy już na partnera wzrokiem tak samo zakochanym wzrokiem jak wcześniej.

  Iza i Kamil po ogłoszeniu rozstania nabrali wody w usta i unikali komentowania ich decyzji. Gdy na ich profilach w mediach społecznościowych panowała wymowna cisza, w internecie wrzało. Teraz głos postanowiła zabrać Iza.

  "W takim pożegnaniu zawarta jest żałoba - czasami dotkliwa"

  Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i przyjemności. Jednak z badań przeprowadzonych jakiś czas temu przez naukowców z University of Washington w USA jasno wynika, że nie wszyscy okres ten nazwać mogą szczęśliwym. Jak się okazuje, to właśnie po wspólnych urlopach najczęściej dochodzi do rozpadów związków. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedziała Ewa Zielony–Koryczan, psycholog.

  Simon i Bibi od początku "Hotelu Paradise 3" typowani byli przez widzów na faworytów rozgrywki. Zdobyli popularność i mnóstwo fanów, a także gorące uczucie. Okazuje się jednak, że ich relacja nie trwała długo. Uczestnicy programu ogłosili właśnie swoje rozstanie.

  Marcela Leszczak i Misiek Koterski jakiś czas temu ogłosili rozstanie. Modelka i aktor zapewnili jednocześnie, że pozostają w dobrych relacjach. Teraz para spotkała się w pracy na planie. Czy to znaczy, że ich życiu prywatnym też zaszła zmiana?

  Statystyki zaskakują. Aż 73 proc. mężczyzn rzuca partnerki za pomocą wiadomości tekstowej, rozmowy telefonicznej albo za pośrednictwem portali społecznościowych. Dlaczego unikają szczerej rozmowy prosto w oczy? Wyjaśniła w Dzień Dobry TVN psycholog i psychoterapeuta par, Marzena Mawricz.

  Rozstanie z partnerem dla wielu jest naprawdę bolesne - w końcu w momencie odejścia człowiek przeżywa wszystkie stany, które pojawiają się także podczas żałoby. Niektórzy jednak próbują przeciągnąć owy proces. Okazuje się bowiem, że aż 70 proc. osób po zakończeniu związku nie potrafi całkowicie odciąć się od swojego byłego i zaczyna śledzić go w sieci.

  Pod koniec ubiegłego roku Oliwia Ciesiółka i Łukasz Kuchta z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" potwierdzili obawy fanów. Para postanowiła zakończyć małżeństwo zawarte w obecności kamer. Ostatni komentarz Łukasza wskazuje na to, że mimo rozstania rodzice małego Franka rzeczywiście pozostają w dobrych relacjach.

  Okres świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle trudny dla singli. Badania pokazują, że wiele z nich przeżywa ten czas gorzej, niż Walentynki. Dociekliwe pytania rodziny wcale nie ułatwiają sprawy. Jak sobie z tym poradzić? Wyjaśniała Anna Guzior-Rutyna, trener relacji oraz Karolina Pisarek i Mariusz Jakubowski.

  Jedna z najsłynniejszych par "Big Brother" zakończyła swoją bliską relację. Madzia Wójcik i Oleh Riaszeńczew rozstali się. Doniesienia potwierdziła sama zwyciężczyni programu. Co było powodem? Sytuację komentują sami zainteresowani.

  Na półmetku 2020 roku przygotowaliśmy dla Was zestawienie par, które podjęły decyzję o rozstaniu. Kto się rozwodzi, a kto zerwał zaręczyny? Zobaczcie!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Wendzikowską, która opowiedziała nam o hollywoodzkich parach, które rozstały się przez karierę. Gwiazdy informują fanów o rozstaniu, publikując oświadczenia często w mediach społecznościowych. Które rozstania były najbardziej spektakularne? Dlaczego praca tak bardzo przeszkadza gwiazdom w związku?

  Według jednych z badań 35 proc. pań rozstaje się z partnerami z powodu różnic w poglądach politycznych, a 27 proc. panów - ponieważ partnerka przytyła. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Agnieszkę Wielgosz, muzyka Norbiego i psychiatrę Bartosza Łozę, aby zapytać, dlaczego według nich ludzie się rozstają. Dowiedzieliśmy się również, co ile lat rozstaje się statystyczny Polak.

  W mijającym tygodniu media plotkarskie obiegły informacje na temat pewnych zaręczyn, ślubów i rozstania. Kogo dotyczyły te wiadomości? O tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Ile razy można wejść do tej samej rzeki? Niektórzy robią to wielkorotnie. Chodzi nam oczywiście o to, że niektórzy z nas kilkakrotnie rozstawali się ze swoim partnerem i do niego wracali. Czy warto do siebie wracać po rozstaniu? Jak na takie powroty i rozstania reagują dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Joanną Drozdą, Jackiem Borkowskim i psycholog Marią Rotkiel.