Gwiazdy

Wielka muzyka zaczyna się od małych scen. Co nas czeka na Great September Festival?

Gwiazdy

Great September Festival

Kilkanaście zespołów, świetna muzyka i klubowe wnętrza. Tak właśnie zapowiada się nadchodzący Great September Festival. To wydarzenie łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy dopiero czekają na odkrycie. Nie zabraknie również paneli dyskusyjnych.

Great September Festival w Łodzi

Śledzisz branżę muzyczną? Z zapałem chodzisz na wszystkie koncerty? Z pewnością kojarzysz, czym jest kultowy Spring Break Festiwal. A raczej, czym był. Po pandemicznych czasach jeden z najlepszych festiwali odbywających się na terenie Poznania został zawieszony. Choć wiadomość ta zraniła festiwalowiczów, którzy z chęcią zmierzali do klubów rozsianych po mieście, by wysłuchać debiutujących artystów, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Artur Rojek, który kieruje OFF Festivalem, Łukasz Minta, twórca Spring Break oraz miasto Łódź połączyli siły w nowej inicjatywie. Od 15 do 17 września odbędzie się nowy Great September Festival. Będzie to nowe miejsce spotkań branży muzycznej i szansą dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności.

Great September Festival - cała branża w jednym miejscu

Czasy pandemiczne utrudniły dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September Festival wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break.

- W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF – czytamy na stronie festiwalu.

Koncerty tak jak w przypadku poznańskiej wersji będą odbywać się w łódzkich klubach muzycznych, wtopionych w unikalną architekturę miasta. Tam na małych scenach być może rozpocznie się wielka kariera debiutujących zespołów. Na widowni bowiem przebywać będą szefowie wytwórni, dziennikarze muzyczni i managerowie.

Great September Showcase Festival & Conference - kto wystąpi

Inicjatywa o pełnej nazwie Great September Showcase Festival & Conference łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy czekają na odkrycie. Na scenach pojawią się m.in. Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, Martin Lange, Julia Wieniawa, Atlvnta, Bryska, Luna, Rubens, Szczyl, Wiktor Dyduła i wielu innych utalentowanych artystów.

Ponadto występy muzyczne przeplatać się będą z częścią konferencyjną. Panele dyskusyjne, warsztaty i nieformalne spotkania z ludźmi z branży. W jednym miejscu spotykają się delegaci, czyli reprezentantki i reprezentanci szeroko rozumianej branży muzycznej. Artyści, wydawcy bookerzy, promotorzy, agenci, menedżerowie, właściciele klubów i agencji eventowych, producenci muzyczni, przedstawiciele mediów i instytucji kulturalnych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jena Ardell/GettyImages

Pozostałe wiadomości