Gwiazdy

Małgorzata Ohme zdjęciem bez filtra nawiązała do Dnia Walki z Depresją. "Tak wyglądam rano"

Gwiazdy

Fot. Kamil Piklikiewicz / East News

Małgorzata Ohme wrzuciła na swój Instagram zdjęcie bez filtra i bez makijażu. Dziennikarka i prowadząca Dzień Dobry TVN napisała, że ma już dosyć w mediach społecznościowych zdjęć, które nie oddają rzeczywistości. Zrobiła to przy okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Co takie zachowanie ma wspólnego z tą poważna chorobą?

Małgorzata Ohme i jej zdjęcie bez filtra

Małgorzata Ohme to nie tylko jedna z ulubionych prowadzących Dzień Dobry TVN, lecz także psycholog. Dziennikarka dała się poznać widzom jako współprowadząca format "Wielki Brat" na TVN7. Była w nim odpowiedzialna także z dobór uczestników i sprawowała pieczę nad tym, aby mieszkańcy domu Wielkiego Brata nie czuli się nim przytłoczeni czy osamotnieni. Gosia służyła też swoim psychologicznym doświadczeniem w formatach takich jak "Aplauz, aplauz" i "Kto odmówi pannie młodej?".

Teraz prowadząca Dzień Dobry TVN podzieliła się ze swoimi fanami zdjęciem, na którym pokazała się bez makijażu. Przed opublikowaniem fotki nie użyła też żadnego filtra. Przy tej okazji Ohme dodała, że jest już zmęczona zdjęciami, które nie oddają rzeczowości i nieustannie pokazują w sieci mocno upiększony świat:

- Mam dość filtrów a Wy? Wrzucam gołe zdjęcie - tak wyglądam rano, zaraz po kawie i croissancie. Za chwilę ułożę włosy, nałożę make up, dorysuję brakujące brwi, przykryję zmarszczki i plamy na skórze, róż na policzki dodający wdzięku i gotowa na miasto. Nie ma w tym nic złego, ale nie traćcie kontaktu z rzeczywistością. Nikt nie jest doskonały i to jest cudowne! Celebryci wyglądają rano tak samo, jak niecelebryci. Matka Natura jest sprawiedliwa. Dobrego dnia! – napisała Gosia z samego rana na swoim instagramowym koncie.

23 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Okazuje się, że wybór daty na publikację tego zdjęcia nie był przypadkowy. 23 lutego obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją:

- A dziś Dzień Walki z Depresją, zastanawiacie się, co ma wspólnego jedno z drugim? Bardzo dużo! Kultura obrazkowa z IG na pewno nie wpływa pozytywnie na nastrój wrażliwców. Przytulam Was Wszystkich – dodała.

Wygląda na to, że Gosia nie mogła wybrać lepszego dnia na wysłanie takiego komunikatu w świat. Według WHO depresja stanowi jedno z największych wyzwań zdrowotnych XXI wieku. Szacuje się, że zmaga się z nią ok. 350 milionów ludzi na świecie. W samej tylko Polsce problem ten dotyka ok. 1,5 mln osób, a najczęściej diagnozowany jest on u osób w kwiecie wieku, tzn. pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Psychologowie coraz częściej wskazują też na to, że depresję wywoływać może coraz większa pogoń młodych ludzi za niemożliwym do uchwycenia życiem idealnym. A to niemal z każdego postu "atakuje nas" głównie w aplikach obrazkowych, takich właśnie, jak Instagram.

Małgorzata Ohme - na miasto bez make-upu?

Fani Gosi szybko podziękowali jej za ten wpis i docenili jej głos w tej sprawie:

  • Zgadza się!
  • Nic dodać, nic ująć nadal ładna i nawet można wyjść na miasto spokojnie.
  • Dziękuję za ten wpis. Wszystkiego dobrego! Najlepiej ;-)
  • A po co Ci make-up na miasto? Wyjdź naturalna!

Wam też zdarzyło się kiedyś dodać na Instagram zdjęcie bez filtra? Może Międzynarodowy Dzień Walk z Depresją będzie ku temu idealną okazją?

Zobacz wideo: Urodziny Gosi Ohme. Jak je świętowała w Dzień Dobry TVN?

Zobacz też:

Depresja - główna przyczyna samobójstw. Gdzie szukać pomocy w walce z tą chorobą?

Zaburzenia psychiczne u młodych ludzi. "Jeśli czujecie, że wasze dziecko się zmieniło, nie wahajcie się szukać pomocy"

Chandra nie jest powodem do wstydu. "Bądźmy dla siebie dobrzy, nie atakujmy się za to, że mamy gorszy okres"

Autor: Oscar Dąbkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości