Gwiazdy

Czesław Mozil myślał, że Andrzej Wajda żyje. "Jest teraz seniorem"

Gwiazdy

Czesław Mozil

Czesław Mozil gościł na kanale na YouTube u Tomasza Sekielskiego. W szczerej rozmowie muzyk opowiedział m.in. o swoim życiu, dojrzewaniu, hazardzie i polityce. Na koniec zaliczył jednak niefortunną wpadkę stwierdzając, że Andrzej Wajda obchodził ostatnio 95. urodziny. Muzyk szybko uświadomił sobie, co właśnie powiedział, a Tomasz Sekielski nie krył zaskoczenia.

Czesław Mozil u Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski od jakiegoś czasu prowadzi swój kanał na YouTube, na który zaprasza wiele znanych osób. Gościli już u niego m.in. Matylda Damięcka, Szymon Hołownia, czy Piotr Krysiak.

Ostatnio dziennikarza odwiedził Czesław Mozil. Muzyk zwierzył się ze swojego życia. Pod sam koniec wywiadu artysta wspominał współpracę z dziećmi przy nagrywaniu płyty "Kiedyś to były Święta", za którą w ubiegłym roku otrzymał wraz z nimi Fryderyka w kategorii "Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa". Jak sam powiedział, celem wydawnictwa było to, aby "młodzież mogła zainspirować młodzież". Dodał, że tego typu projekty chce kontynuować w przyszłości.

W końcu stwierdził, że chciałby zebrać te same dzieci za 20 lat, na co Sekielski wszedł mu w słowo, mówiąc: Za dwadzieścia lat to będziesz już seniorem.

Wyraźnie zaskoczony Mozil odpowiedział:

Seniorem? W wieku 60 lat? Proszę ciebie! To jest senior? Myślałem, że senior to tak 85-90 lat. Andrzej Wajda jest teraz seniorem! 95 lat ma.

Tomasz Sekielski zapanował nad sytuację mówiąc, że Wajda nie żyje. Artysta szybko zdał sobie sprawę z tego, co się właśnie wydarzyło.

– Przecież wiem, że zmarł. Jezus Maria. Nie, o cholera – powiedział zmieszany muzyk.

Andrzej Wajda - kiedy zmarł?

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i scenograf - Andrzej Wajda był jednym z najwybitniejszych artystów w historii światowego kina. W 2000 r. otrzymał Oscara za całokształt twórczości.

6 marca Andrzej Wajda skończyłby 95 lat. Reżyser zmarł w 2016 r. W swoim dorobku miał ponad 50 filmów. Nagrodzony był m.in. Oscarem, Złotym Niedźwiedziem, Cezarem oraz Złotym Lwem. Jego styl był nie do podrobienia, a dzieła, które po sobie pozostawił, na stałe wpisały się do klasyki kina.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości