Gwiazdy

Bogumiła Wander jest w coraz gorszym stanie. "Żyje już w innym świecie"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Bogumiła Wander co najmniej od dwóch lat zmaga się z chorobą Alzheimera. Po diagnozie słynna spikerka telewizyjna wycofała się z życia publicznego. O tym, jak się czuje, dowiadujemy się z wypowiedzi jej męża. W ostatnim wywiadzie Krzysztof Baranowski potwierdził, że stan jego żony jest już bardzo poważny.

Bogumiła Wander - historia choroby Alzheimera

Bogumiła Wander to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich spikerek. Karierę w telewizji rozpoczynała jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Szybko stała się wielką gwiazdą. Widzowie podziwiali nie tylko jej niezwykłą urodę, lecz także erudycję i piękny język, którym się posługiwała. Prezenterka, mimo że wówczas w związku małżeńskim, związała się z żeglarzem Krzysztofem Baranowskim. O tej relacji mówiła wtedy cała Polska. Para wiodła szczęśliwe życie, często wyruszając na dalekomorskie wyprawy. Wszystko przekreśliła diagnoza, którą Bogumiła Wander usłyszała w 2018 roku.

Słynna prezenterka od dwóch lat przebywa pod opieką specjalistów w ośrodku dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera. Ostatnio informacje o pogarszającym się stanie zdrowia potwierdził jej mąż, kapitan Krzysztof Baranowski.

- Bogusia żyje już w innym świecie – mówił Krzysztof Baranowski w rozmowie z serwisem "Pomponik".

Kapitan żeglugi wyznał też, że Bogumiła Wander nie pamięta już, że była słynną spikerką telewizyjną. Nie rozpoznaje również mężczyzny, którego zdjęcie stoi przy jej łóżku.

- Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała - dodał smutno mąż Bogumiły Wander.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Krzysztof Baranowski nie ukrywa, że ostatnie lata są najtrudniejsze w jego życiu. Poza chorobą żony musi zmagać się jeszcze z problemami finansowymi. Na rok przed umieszczeniem Bogumiły Wander w specjalistycznym ośrodku żeglarz musiał ogłosić bankructwo. Zdecydował się też na sprzedaż ich wspólnego, pięknego domu w Konstancinie.

Sytuacji nie ułatwiła także pandemia, przez którą Krzysztof Baranowski nie mógł odwiedzać żony w ośrodku, w którym przebywa:

- Moja żona jest już drugi rok pod dobrą opieką lekarzy. Przed pandemią odwiedzałem ją regularnie w ośrodku, ale niestety pandemia nas rozdzieliła i nie mogę tam się pojawiać – mówił żeglarz w jednym z wywiadów pod koniec ubiegłego roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Bogumiła Wander i kapitan Krzysztof Baranowski: na dobre i na złe

Krzysztof Baranowski: "Ja się nie oglądam za siebie"

Joanna Koroniewska o zakupowych wpadkach męża i innych panów. "Czasem można odnieść wrażenie, że urwaliście się z choinki"

Autor: Oscar Dąbkowski

Źródło: fakt.pl

Pozostałe wiadomości