Gwiazdy

Basia Giewont na scenie Dzień Dobry TVN w piosence "Nie bede". To powrót do góralskich korzeni

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Basia Giewont w piosence „Nie będę”
Basia Giewont w piosence „Nie będę” Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Basia Giewont. Wokalistka wykonała utwór "Nie bede", w którym wraca do swoich góralskich korzeni, oddając hołd tradycji. Piosenka ma jednak także nowoczesne brzmienie. Posłuchajcie.

Basia Giewont w piosence "Nie bede" na scenie Dzień Dobry TVN

Basia Giewont folklorystyczne brzmienia łączy z tymi nowoczesnymi. Całość zaprezentowała w niezwykle elegancki sposób. Taka właśnie jest piosenka "Nie bede".

Do singla powstał również teledysk, z wykorzystaniem szykownych strojów oraz zapierającą dech w piersiach panoramą Tatr. Utwór jest już dostępny na platformach streamingowych oraz na kanale artystki.

Basia pochodzi z Zakopanego. Tam się urodziła i wychowała. Od lat mieszka jednak w Warszawie.

- W górach zostawiłam cząstkę siebie. Dzisiaj wracam do domu. Czuję, że tak właśnie miało być – tłumaczyła Basia Giewont. - Wspaniale było przebywać w miejscach, które ukochałam sobie, chodząc na spacery z moim tatą. Te miejsca to moja historia, ukryta w samym sercu Tatr – dodała piosenkarka.

Basia Giewont - kim jest artystka?

Basia Giewont jest wokalistką, songwriterką, aktorką teatralną i musicalową, absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim. Jest również laureatką licznych, prestiżowych festiwali, zarówno polskich, jak i międzynarodowych oraz programów telewizyjnych.

W 2022 jako jedna z najlepszych wokalistek w Polsce została zaproszona przez Adama Sztabę do nagrania piosenki "Mamy siebie", z której dochód został przeznaczony na pomoc dla Ukrainy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości