Gwiazdy

Andrzej Piaseczny wyszedł ze szpitala. Jak czuje się artysta? "Herbata po powrocie do domu smakuje inaczej"

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny trafił ostatnio w ciężkim stanie do szpitala. Artysta ledwo mówił i musiał dostać dodatkowy tlen. Niedawno lekarz, który zajmuje się wokalistą, powiedział, że choć czuje się on już lepiej, to sytuacja ciągle jest poważna. Piasek wrócił właśnie do domu. Podzielił się z fanami dobrą nowiną.

Andrzej Piaseczny - jak się czuje?

Andrzej Piaseczny od kilkunastu dni zmagał się z koronawirusem. Po wielu publikacjach na temat stanu jego zdrowia, w końcu podzielił się zdjęciem z domu. To pierwszy wpis po wypisaniu ze szpitala.

- Czasem coś w drodze naszego życia zupełnie niespodziewanie zmienia perspektywę. Poranna herbata po powrocie do domu smakuje inaczej... - napisał artysta.

Andrzej Piaseczny - stan zdrowia

Artysta mógł liczyć na wsparcie swoich przyjaciół oraz fanów. Kiedy tylko trafił do szpitala, w sieci zaczęły pojawiać się wpisy pełne otuchy i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Niestety, znaleźli się również tacy, którzy nie wzięli choroby Piaska na poważnie. Jedną z takich osób była Viola Kołakowska, która nazwała go "kiepskim aktorem" i zasugerowała, że został opłacony, aby udawać chorobę.

Te słowa wstrząsnęły nie tylko opinią publiczną, ale także lekarzem, który zajmuje się muzykiem. Kilka dni temu programie "Newsroom" Wirtualnej Polski dr Posobkiewicz skomentował sytuację, w jakiej znalazł się Andrzej Piaseczny.

- Jeśli chodzi o takie komentarze sugerujące, że on udaje chorobę, to mogę powiedzieć tylko tyle – doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale na głupotę jeszcze nie. Myślę, że wszystko będzie dobrze z Andrzejem Piasecznym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, podobnie jak z innymi pacjentami, by jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów - ocenił.

Doktor Marek Posobkiewicz zdradził także, jak leczony jest wokalista.

- Andrzej Piaseczny jest leczony między innymi tlenoterapią wysokoprzepływową. W szczegóły leczenia pacjenta nie będę się wdawał, ale jeśli chodzi o standardowe leczenie zakażenia koronawirusem w sytuacji, kiedy dochodzi do zapalenia płuc, stosujemy antybiotyk, steryd, heparyna drobnocząsteczkowa i leki przeciwwirusowe oraz duże dawki tlenu, żeby zabezpieczyć dobrze utlenowanie krwi - opisywał.

Andrzej Piaseczny - koronawirus

O tym, że artysta trafił do szpitala poinformował w mediach społecznościowych. Muzyk na Instagramie opublikował wideo, w którym zaapelował o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Na nagraniu widać było, że oddychanie przychodzi mu z trudem. Był mu podawany tlen. 50-letni Andrzej Piaseczny przyznał wówczas także, że nie spodziewał się tak ciężkiego przebiegu choroby.

Przy okazji wokalista przeprosił za to, że zmuszony był przełożyć zaplanowane na najbliższe tygodnie występy. Koncert, który miał się odbyć 20 marca w Białymstoku, został przełożony na 15 maja.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Zobacz wideo: Andrzej Piaseczny zachwyca muzyką i ciałem

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości