Artykuł z cyklu ''Miłe wieści'' strona główna cyklu
Miłe wieści

Twoi dziadkowie lub rodzice nie widzieli Cię od początku pandemii? Zobacz, jak możesz pokazać, że ich kochasz

Milko/ Getty Images 

Miłe wieści

Twoi dziadkowie lub rodzice nie widzieli Cię od początku pandemii? Zobacz, jak możesz pokazać, że ich kochasz

Milko/ Getty Images 

Pandemia spowodowała, że wiele osób swoich najbliższych nie widziało od kilkunastu miesięcy. Chcemy się spotkać, ale rozsądek podpowiada, że zdrowie dziadków i rodziców jest ważniejsze. Są jednak sposoby, żeby pokazać, że o nich myślimy. Jakie?

W nowej, innej rzeczywistości żyjemy od roku. Pandemia w znacznym stopniu wpłynęła na kontakty międzyludzkie. Nie widujemy się w restauracjach, kawiarniach, czy na imprezach. Mamy na uwadze zdrowie innych, dlatego rezygnujemy ze spotkań twarzą w twarz. Szczególnie z osobami starszymi, które szczególnie narażone są na zarażenie. Jest wiele osób, które właśnie z tego powodu swoich rodziców, dziadków, czy ukochanych wujków nie widziało od miesięcy. Chcą im pokazać, że tęsknią i pamiętają, a my podpowiadamy, jak to okazać.

Miła rozmowa

Najprostszym, najmniej wymagającym zachodu, ale bardzo ważnym gestem jest po prostu rozmowa telefoniczna. To nic takiego – mogłoby się zdawać. Nic bardziej mylnego. Rozmowa to podstawa. Zaskocz dziadków, rodziców, czy wujków. Nie czekaj na okazję. Zadzwoń dzisiaj wieczorem, tak po prostu, żeby zapytać co u nich słychać, czy czegoś potrzebują. Starsze osoby na pewno docenią pamięć i zainteresowanie. Opowiedz, co słychać u ciebie, powiedz, że tęsknisz. Mała rzecz, a potrafi zdziałać naprawdę dużo.

Niespodziewany prezent

Urodziny, imieniny, dzień mamy, taty, babci, czy dziadka. Prezenty kojarzą nam się z wielkimi uroczystościami. Nie musisz jednak czekać na specjalną okazję, żeby podarować drobiazg swoim najbliższym. Niespodziewany podarek pokaże im, że myślisz o nich i bardzo ich kochasz. Naprawdę, wystarczy drobiazg.

Kup ulubione czekoladki rodziców, czy dziadków. Napisz im kartkę, w której zapytasz, jak się czują. Opiszesz, jak bardzo za nimi tęsknisz i nie możesz doczekać się spotkania. Dołącz ją do słodkości i wyślij pocztą, nie uprzedzając, że zamierzasz to zrobić. Moc wzruszeń gwarantowana. Wyobraź sobie uśmiech na twarzy swoich najbliższych, kiedy odpakują prezent od ciebie.

Odwiedziny pod oknem

Z troski o najbliższych nie chcemy odwiedzać ich w domach, ale kto powiedział, że nie możemy przyjechać pod ich okno? Ten sposób wymaga najwięcej zaangażowania, ale warto. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, nie czekaj na okazję. Niespodzianka jest tutaj kluczowa. Kup bilet na autobus, pociąg, czy wsiądź po prostu do samochodu i pojedź pod adres rodziców czy dziadków. Wcześniej przygotuj karton, na którym napiszesz „kocham Was i bardzo tęsknię”.

Kiedy dotrzesz do celu, wyjdź pod dobrze znane ci okno. Zadzwoń do rodziny i poproś, żeby wyjrzeli przez okno albo wyszli na balkon. Widok, który ujrzą, na pewno bardzo ich zaskoczy i wzruszy. Spotkacie się, ale z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Na uściski przyjdzie jeszcze czas, jak to wszystko się skończy, ale teraz ważniejsza jest rozmowa. Co prawda z odległości, ale na pewno zostanie Wam w pamięci na długi czas. A może przy okazji odwiedzin zrób zakupy rodzicom, czy dziadkom. Przywieź ulubione ciasto, czy czekoladę, którą uwielbiają. Zakupy zostaw przed drzwiami. Na pewno sprawisz im dużą radość. 

Zobacz też:

Nauczyciel dostarcza jedzenie swoim uczniom. Wśród jego podopiecznych jest też polska rodzina

Polka opiekuje się sierotami w Ugandzie. "Najczęściej to dzieci niechciane, odrzucone z własnych rodzin, traktowane jak wyrzutki"

Pomysł na oświadczyny – jak to zrobić kreatywnie?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
63
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0