Gorące tematy

Niezwykła aukcja dzieł sztuki. "Liczymy na otwarte serca i portfele"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Ostatnia w tym roku, prawdopodobnie największa aukcja dzieł sztuki, odbędzie się we wtorek, 8 grudnia. Wyjątkowym wydarzeniem będzie licytacja charytatywna obrazu autorstwa Ryszarda Winiarskiego. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów z COVID–19. O szczegółach opowiadały w naszym programie Iwona Buchner-Grzesiak - prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art oraz prof. Katarzyna Życińska - kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii szpitala MSWiA w Warszawie.

Niezwykła aukcja dzieł sztuki

W galerii Domu Aukcyjnego Polswiss Art eksponowana jest wystawa do ostatniej, prawdopodobnie największej aukcji dzieł sztuki w tym roku. Odbędzie się ona 8 grudnia, we wtorek o 19.00.

- Grudzień to czas, kiedy wszystkie domy aukcyjne w Polsce i na świecie przygotowują najciekawszą i najbardziej spektakularną ofertę - mówi Iwona Buchner-Grzesiak - prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art.

Wśród 105 prezentowanych w katalogu dzieł - od klasyków XIX wieku do sztuki współczesnej - są takie perły malarstwa jak dzieła Józefa Chełmońskiego, Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Józefa Brandta i Jacka Malczewskiego, ale też bijące rekordy sprzedaży prace Wojciecha Fangora i Magdaleny Abakanowicz.

Licytacja na rzecz szpitala MSWiA

Podczas wtorkowej aukcji odbędzie się m.in. licytacja charytatywna obrazu autorstwa klasyka polskiej sztuki współczesnej Ryszarda Winiarskiego. Obraz „ Przypadek porządek ” z 1979 r. należy na pewno do prac z najlepszego okresu jego twórczości. Licytacja rozpocznie się od 40 tys. zł, choć wartość kolekcjonerska szacowana jest na ok. 180 tys. zł.

Całość kwoty uzyskanej ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA i jego zespołu Kliniki Reumatologii, Chorób Tkanki Łącznej i Chorób Rzadkich, który został przekształcony na oddział covidowy.

- Liczymy na to, że ten obraz osiągnie kwoty, które będą dedykowane naszym pacjentom - podkreśla prof. dr hab. n. med. Katarzyna Życińska - kierownik kliniki.

- Liczymy na otwarte serca i portfele - zachęca Iwona Buchner-Grzesiak - prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art.

Aukcja odbędzie się online, czyli bez udziału publiczności na sali. Licytować można za pośrednictwem portalu, aplikacji mobilnej oraz telefonicznie. Katalog znajduje się na stronie

polswissart.pl

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Architekci wybrali najpiękniejsze domy w Polsce. Wśród nich jest 25-metrowa drewniana chatka

Dom Ronalda McDonalda, dzięki któremu rodzina jest razem. "Jak choruje dziecko, to choruje cała rodzina"

Wyjątkowe oświadczyny w krakowskim muzeum. "Zostaw ten pierścionek, bo ochrona przyjdzie!"

Autor: Luiza Bebłot

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości