Gorące tematy

Akcja #TVNpomagajmysobie trwa. Posiłki trafią do bezdomnych w Poznaniu

Gorące tematy

W ramach akcji #TVNpomagajmysobie pomoc otrzymują z jednej strony pracownicy branży gastronomicznej, a z drugiej osoby najbiedniejsze, potrzebujące ciepłego posiłku. Marcin Sawicki udał się do Poznania, by sprawdzić, jak w praktyce przebiega wsparcie.

#TVNpomagajmysobie - relacja z Poznania

12 grudnia na kanale TVN, bezpośrednio po głównym wydaniu "Faktów", wyemitowany został specjalny blok reklamowy . Wpływy z jego emisji zostały przekazane na pomoc potrzebującym.

- Państwo obejrzeli i dzięki temu poleciała rzeka pieniędzy. Blok zobaczyło 3,7 mln widzów – zadeklarował Marcin Sawicki, który spotkał się w Poznaniu z Michałem Sondą i Marcinem Antoniewskim, którzy wzięli udział w akcji #TVNpomagajmysobie.

Pan Michał podkreślił, że dzięki akcji 23 grudnia 150 posiłków zostanie skierowanych do bezdomnych na dworcu w Poznaniu. Cieszy się bardzo z tego przedsięwzięcia, ponieważ z jednej strony pomógł potrzebującym, a z drugiej ratuje swoją firmę.

- Jako przedstawiciele branży gastronomicznej, tak jak wiele innych branż, jesteśmy w sytuacji dramatycznej . Nie możemy wykonywać swojej pracy i dlatego, dzięki akcji TVN-u mamy pracę i możliwość dania jej innym. Przez 15 lat prowadzimy firmę i nigdy nie przyszło nam przez myśl, że będziemy potrzebowali pomocy, a nagle ktoś musiał wyciągnąć i do nas pomocną dłoń – oznajmił pan Michał.

- To jest wyjątkowa sytuacja, że dzięki jednej akcji możemy uszczęśliwić w tym wyjątkowym okresie przedświątecznym dwie strony – dodał.

Z kolei Marcin Antoniewski odpowiadający za przygotowywanie posiłków zdradził, że co prawda obiady te nie są jeszcze typowo świąteczne, ale są równie pyszne.

– Przygotowaliśmy klasyczną zupę pomidorową z ryżem, na drugie danie – tradycyjnego kurczaka po polsku faszerowanego wątróbką w sosie piernikowym z ziemniakami z koperkiem i surówką z modrej kapusty – powiedział pan Marcin. Zaznaczył, przy tym, że na przestrzeni 10 dni wydali już ponad 600 posiłków.

#TVNpomagajmysobie - na czym polega akcja?

Dzięki akcji #TVNpomagajmysobie ciepłe posiłki trafiają do najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W dniach od 14 do 24 grudnia restauratorzy dostarczają obiady do organizacji charytatywnych wskazanych przez lokalne Banki Żywności w całej Polsce. Dostawa 24 grudnia obejmie również potrawy świąteczne na dni 25 i 26 grudnia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

#TVNpomagajmysobie – wspólnie możemy zrobić dużo dobrego

Każdy może przyłączyć się do akcji TVN "Pomagajmy sobie". Kiedy oglądać charytatywny blok reklamowy?

Miłość sprawia, że wszystko jest możliwe. Paulina została matką, choć cierpi na zanik mięśni

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości