Zwierzęta

Magister uratował życie 75-letniej kobiecie. "Poszukiwania trwały 20 minut"

Zwierzęta

Aktualizacja:

Rodzina zgłosiła zaginięcie 75-letniej kobiety. W akcję poszukiwawczą policjanci zaangażowali Magistra, policyjnego psa. Jak przebiegała akcja poszukiwawcza? O tym wszystkim opowiedział naszej reporterce starszy sierżant Zdzisław Kalinowski, opiekun czworonoga.

Zaginiecie 75-letniej kobiety

75-letnia mieszkanka Choszczna wyszła z domu. Rodzina zaniepokojona długą nieobecnością kobiety zgłosiła sprawę na policję. Zgłoszenie przyjął starszy sierżant Zdzisław Kalinowski. W poszukiwania zaginionej zaangażowano czworonożnego policjanta imieniem Magister.

- W takich sytuacjach najważniejszy jest czas "życia" zapachu. Im szybciej uda się wytypować miejsce z zapachem osoby zaginionej, tym większe są szanse, że pies chwyci trop i odnajdzie zaginioną osobę - mówił w rozmowie z naszą reporterką opiekun Magistra.

Poszukiwania pani Danusi były o tyle trudne, że kobieta miała psa. Aby nie rozproszyć czworonożnego policjanta, musiał on załapać trop w dość nietypowym miejscu, czyli tuż przy wejściu na posesję.

Akcja trwała 20 minut

Na szczęście pies bez problemu złapał trop zaginionej i kobietę udało się odnaleźć po ok. 20 minutach.

- Magister, kiedy złapie trop potrafi bardzo mocno ciągnąć, czasem trzeba go stopować, aby nie poleciał pod wpływem emocji za daleko - tłumaczył opiekun Magistra.

Za dobrze wykonaną pracę Magister otrzymuje należytą nagrodę.

- W tym przypadku jest to dodatkowa porcja mięsa - dodał policjant.

Na tę chwilę Magister jest jedynym psem, który wspiera policjantów z Choszczna. Są jednak plany, aby na komendzie pojawił się drugi czworonożny pomocnik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Magda Gessler zaprosiła nas do swojego domu. Restauratorka w intymnej rozmowie zdradziła m.in. co sądzi na temat zięcia

Mikołaj cierpi na zespół kociego krzyku. "Patrzenie na niego wzrusza każdego dnia"

Polacy piją coraz więcej! Psychoterapeuta alarmuje: "Jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie, w którym przez całą dobę można kupić alkohol"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości