poszukiwania

  poszukiwania

  Co roku kilkanaście tysięcy osób zostaje uznanych za zaginione. Święta to szczególny czas w roku, kiedy to ich rodziny liczą na to, że wrócą. Odczuwają wówczas bardziej niż kiedykolwiek nieobecność bliskich. Mają jeszcze większą nadzieję na odnalezienie osoby zaginionej i pozostawiają wciąż miejsce przy stole. Najnowszy serial Player.pl "Nieobecni" zwraca uwagę na to smutne i przejmujące zjawisko.

  O kulisach akcji ratunkowej, dzięki której z zatopionej jaskini w Tajlandii uratowano młodych piłkarzy, opowiedział nam, w studiu Dzień Dobry Wakacje, Wojciech Bojanowski: "Atmosfera była taka, że to jest bez szans..." . Ile osób było zaangażowanych w tę akcję, jak wyglądało codzienne życie w obozie i jak całą sytuację znosili rodzice uwięzionych?

  Jakiej rasy psami byliby nasi prowadzący zdaniem psiego detektywa? Gościem Dzień Dobry TVN był Robert Kenny, który zawodowo zajmuje się poszukiwaniem zaginionych zwierząt. Jak to się stało, że wyspecjalizował się w tej dziedzinie i jak wygląda jego codzienna praca?

  Piotr Kijanka zaginął 11 dni temu. Mężczyzna wracał do domu z imprezy urodzinowej swojej żony. Ta do mieszkania wróciła wcześniej. W chwili obecnej trwają poszukiwania mężczyzny. Co już wiadomo? Jakie hipotezy zakłada policja? Do Krakowa pojechała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już 7 lat, jednak dopiero kilka dni temu w sieci pojawiło się nowe nagranie z tamtego wieczoru, na którym mężczyzna z ręcznikiem podąża śladem Iwony. Czy ma coś wspólnego z zaginięciem kobiety? To nowy dowód w sprawie dla policji? I dlaczego Park Regana w Gdańsku jest przeszukiwany po raz kolejny? Dlaczego do pracy nad sprawą dopiero teraz zaproszono łowców głów z Poznania? W Dzień Dobry TVN o sprawie dziewczyny, której szukała cała Polska mówili podkom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji i dziennikarz śledczy Janusz Szostak.

  W maju tego roku wznowiono poszukiwania legendarnego okrętu ORP Orzeł, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął podczas II wojny światowej. Udało się go odnaleźć? Jakie są hipotezy związane z zaginięciem okrętu? W jaki sposób wyszukuje się wraki leżące na dnie mórz i oceanów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: szefa ekspedycji Tomasza Stachurę, hydrografa Benedykta Haca oraz historyków: Huberta Jando i Grzegorza Świątka.

  Tylko rodzic wie, jakie to uczucie, gdy dziecko nie wraca do domu. W takiej sytuacji trudno jest zachować zimną krew. Co zrobić? Z kim się skontaktować? Kto może nam pomóc? O tym w Dzień Dobry TVN podinsp. Grzegorz Prusak i Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji Itaka. Czy poszukiwanie 4- i 11-latka wygląda tak samo?