Jakie korzyści przynosi uprawa traw ozdobnych? "Nawet niewielki podmuch wiatru sprawia, że przepięknie się poruszają"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Łukasz Kowalski, Łukasz Skop
Niepowtarzalny urok traw ozdobnych
Niepowtarzalny urok traw ozdobnychDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Trawy ozdobne mogą skutecznie odmienić wygląd każdego ogrodu. Ich nieprzeciętny urok docenia coraz więcej miłośników zieleni. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym właściciele szkółki z Ryk na Lubelszczyźnie, Alicja Maj i Artur Maj.

Trawy ozdobne w Rykach na Lubelszczyźnie

Grono pasjonatów uprawy traw ozdobnych nieustannie się powiększa. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w ogrodach prywatnych pojawia się coraz więcej takich roślin. Na wyjątkowo piękne okazy można też natrafić w trakcie zwiedzania szkółki zlokalizowanej w Rykach na Lubelszczyźnie. W Dzień Dobry TVN uroki tego miejsca odkrywał Łukasz Skop.

- Posiadamy tutaj Kolekcję Narodową Rodzaju Miscanthus, jedyną w Polsce (...). Stworzyliśmy ogród, w którym można podziwiać trawy, różne gatunki, i zobaczyć, jak one się od siebie różnią - zapewniła właścicielka obiektu, Alicja Maj.

Trawy ozdobne - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Trawy ozdobne harmonijnie łączą się z innymi gatunkami roślin. Wyróżniają się też pięknymi kwiatostanami, a tym samym stanowią dekorację, obok której trudno jest przejść obojętnie. Właścicielka szkółki z Ryk nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Trawy wnoszą szum, wnoszą ruch do ogrodu. Nawet niewielki podmuch wiatru sprawia, że one naprawdę przepięknie się poruszają - podsumowała Alicja Maj.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Rośliny ozdobne w ogrodzie

Zobacz też, jak zaaranżować ogród, wykorzystując rośliny ozdobne. Zainspiruj się programem "Nowa Maja w ogrodzie". kolejne odcinki oglądaj na antenie HGTV.

HGTV: Rośliny ozdobne w starym ogrodzie
HGTV: Rośliny ozdobne w starym ogrodzie Źródło: HGTV

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Łukasz Kowalski, Łukasz Skop

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości