Aranżacje wnętrz

Co położyć na podłodze w mieszkaniu? Ekspert doradził najlepsze rozwiązania. "Teraz jest to bardzo modne"

Aranżacje wnętrz

Najpopularniejszymi rozwiązaniami podłogowymi w naszych domach są panele oraz płytki. Powstają jednak coraz to nowe pomysły, które zasługują na uwagę. Jakie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt, Jonatan Kilczewski.

Żywica epoksydowa

Podłoga zrobiona przy pomocy żywicy jest wykonywana bez spoin, dzięki czemu unikamy fug, a przez to ich późniejszego czyszczenia. Ułatwiamy sobie sprzątanie, ponieważ wystarczy ją pozamiatać i przemyć wilgotnym mopem. Ponadto zastosowanie płatków akrylowych lub kruszywa kwarcowego sprawia, że powierzchnia staje się antypoślizgowa. - Możemy sobie tę żywicę zastosować na podłodze w jakim kolorze chcemy, w jakim wzorze chcemy. Możemy zrobić tutaj bardzo dużo fajnych opcji - mówił w Dzień Dobry TVN Jonatan Kilczewski.

Mikrocement

Brak łączeń między poszczególnymi fragmentami podłogi z mikrocementu zapobiega gromadzeniu się brudu w szczelinach, a powierzchnia jest przyjemna w dotyku. Nie wymaga stosowania specjalistycznych środków chemicznych . Poza tym materiał ten jest wodoodporny. - Możemy i na podłogi, i na ściany też to zastosować - powiedział architekt.

Farba do podłóg

To najtańsze rozwiązanie, ponieważ kosztuje zaledwie 25 złotych na metr kwadratowy. Można pomalować nią zarówno płytki, jak i drewno. - Możemy to spokojnie sami zrobić, bez problemu. To jest bardzo fajne, tanie rozwiązanie i szybkie - tłumaczył Jonatan Kilczewski.

Panele winylowe

Ze względu na swoją niewielką grubość można je położyć na istniejącą już podłogę i ją skutecznie zakryć. Są odporne na wszelkie zadrapania i rysy. Mają szeroką gamę wzorów, kolorów, dekorów oraz faktur i są łatwe w użytkowaniu oraz pielęgnacji. - To też jest takie rozwiązanie przemysłowe. (...) One są mega trwałe - dodał ekspert.

Lastryko

Jest łatwe w montażu. Ma wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie, wilgoć i wysokie temperatury. Możliwe jest tworzenie z lastryka złożonych wzorów geometrycznych. - Teraz jest to bardzo modne, bardzo popularne. Możemy sobie wylać w mieszkaniu różne kolory - wyjaśniał Jonatan Kilczewski w naszym programie.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości