podłoga

  podłoga

  Gres to typ płytki ceramicznej, która powstaje w wyniku stopienia. Do jego największych zalet należą twardość i wytrzymałość. Co więcej, jest łatwy w pielęgnacji, odporny na zarysowania i nadaje nowoczesny charakter całemu wnętrzu. Charakteryzuje go nasiąkliwość, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Jaki gres do salonu będzie najlepszy?

  Ogrzewanie podłogowe jest często stosowane w nowoczesnym budownictwie. Ten system grzewczy pojawia się również w projektach remontowanych obiektów. Zarówno wodne, jak i elektryczne ogrzewanie lepiej rozprowadza ciepło niż tradycyjne grzejniki.

  Choć drewniana podłoga jest piękna i robi wrażenie, to jednak trzeba o nią odpowiednio dbać, a położenie jej jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Krzysztof Miruć w programie "Weekendowa metamorfoza" udowadnia, że można otrzymać ten sam zachwycający efekt, dzięki winylowym panelom, które rewelacyjnie imitują drewno.

  Jesteś w trakcie remontu lub odświeżania wnętrz? W takim razie prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że listwy przypodłogowe to istotny bohater drugiego planu. Właściwy wybór tego elementu wpływa nie tylko na aspekt wizualny wykończenia danego pomieszczenia. Jakie funkcje pełni listwa przypodłogowa i jak odpowiednio dobrać ją do wnętrz?

  Ten dom ma 700 metrów kwadratowych, trzy kondygnacje i znajduje się w dawnym zbiorniku wodnym. Na pierwszej kondygnacji znajduje się pracowania malarska, salon i kuchnia, a na drugiej sypialnia właścicieli. Dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła właścicieli tego wyjątkowego domu, który zachwyca wnętrzami. Dlaczego jego właściciele trzymają monety w kwiatach? Zobaczcie kolejne odpicowane mieszkanie!

  Listwy między dwoma powierzchniami podłogowymi często się niszczą ze względy na to, że po nich chodzimy. Jak je zmienić, nie niszcząc jednocześnie płytek ani paneli? "Złota Rączka" Wiesiek Skiba pokazał, jakich narzędzi należy użyć.

  Podłoga stanowi bazę, od której powinniśmy zacząć projektowanie wnętrza naszego mieszkania. O możliwych rozwiązaniach i trendach jakie panują aktualnie w tym temacie rozmawialiśmy z Patrycją Zaczyńską, architektem i designerrem. Kiedy położyć na podłogę dywan, a kiedy wykładzinę? Zobaczcie.