Aranżacje wnętrz

  Aranżacje wnętrz

  Milan Design Week to coroczne święto designu i architektury. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i zmniejszoną wystawą we wrześniu 2021 r., Salone del Mobile w Mediolanie – międzynarodowe targi designu – powróciły na początku czerwca z pełną mocą. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska, architektki wnętrz.

  Wyróżnikiem każdego łóżka, które jest sercem sypialni jest dopasowana do aranżacji, ale i gustu domowników pościel. Oczywiście powinna ona spełniać wszystkie wymagania użytkowników. Istotne znaczenie ma miękkość materiału, jego gramatura, a ponieważ wiele osób jest alergikami, także hipoalergiczne właściwości. Z tych względów warto wybierać pościele bawełniane najwyższej jakości. Jak je odróżnić?

  Balkon, taras czy ogrodowa altana to świetne miejsce do relaksu podczas ciepłych miesięcy. Żeby w pełni skorzystać z dobrodziejstw tej dodatkowej powierzchni zewnętrznej, warto zadbać o jej wykończenie. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co na podłogę na tarasie czy balkonie sprawdzi się najlepiej.

  Sypialnia w stylu skandynawskim to idealne miejsce na relaks i wygodę. Miejsce to powinno być przewiewne, lekkie i przestronne, styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem oraz prostotą. Skandynawskie elementy wystroju wnętrz, takie jak porządek, duże okna i jasne kolory, są bardzo ważne w tworzeniu przyjaznej atmosfery w sypialni. Inspiracje, aranżacje poniżej.

  Drzwi wewnętrzne to element dekoracyjny i funkcjonalny o dużym znaczeniu w ogólnej estetyce mieszkania lub domu. Ich odpowiedni dobór jest ważnym krokiem na drodze do nadania wnętrzu wyjątkowego charakteru. Podpowiadamy, co jest teraz modne i jak wybrać najlepsze drzwi wewnętrzne.

  Wałek do malowania ścian to proste narzędzie, dzięki któremu każdy może samodzielnie wykończyć wnętrze. Jednak nie można postawić tu na przypadkowy wybór. Jaki wałek do malowania ścian będzie najlepszy? Wszystko zależy od rodzaju i wielkości powierzchni oraz typu farby.