Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Beata i Dawid to młode małżeństwo, które niedawno wprowadziło się do nowego mieszkania. Wykończyli kuchnię, łazienkę i sypialnię, ale na salon zabrakło im już pomysłu. Kasia Jaroszyńska postanowiła pomóc rodzinie. Do domu wkroczyła z ekipą Leroy Merlin i namówiła ekspertów, by w ciągu jednego dnia odmienili niezagospodarowane wnętrze. Jaki był efekt?

Sposób na wnętrze: Metamorfoza niezagospodarowanego salonu

Beata i Dawid to rodzice dwójki pociech. Młoda mama na co dzień zajmuje się domem i dziećmi, a partner pracuje zdalnie dla branży IT. Właściciele mieszkania nie ukrywają, że ich całe życie rodzinne kręci się w salonie i kuchni.

- Tu rano biegają dzieci, przychodzimy my i zaczynamy cała procedurę każdego dnia od nowa – powiedziała Beata.

Pani domu zależy więc, aby chłodne i ponure wnętrze nabrało nieco więcej ciepła i stało się przytulną strefą relaksu, nie tylko w dzień, ale i wieczorami, gdy dzieci idą spać. Z tego względu z podłogi muszą poznikać m.in. zabawki.

- Funkcjonalność naszego salonu z kuchnią to jest odpoczynek, plac zabaw dla dzieci, jadalnia, miejsce do prac artystycznych. W pokoju musi zostać stół i kanapa – powiedziała mama.

Sposób na wnętrze: Przytulny salon w jeden dzień

Katarzyna Jaroszyńska wysłuchała wszystkich próśb i marzeń właścicieli mieszkania, a następnie zgłosiła się po pomoc do specjalistów. Pierwszego do współpracy zaprosiła Piotra Przybyszewskiego. Projektant Leroy Merlin zajął się zagospodarowaniem przestrzeni.

- Pokażę Ci, co tutaj wykombinowaliśmy. Zawsze zaczynamy planowanie metamorfoz od układu funkcjonalnego i tutaj trochę namieszaliśmy – powiedział projektant.

Wszystko jednak po to, aby Beata i Dawid oniemieli z wrażenia. Zmiana układu w pomieszczeniu przede wszystkim poprawi jego funkcjonalności i użytkowanie przez domowników.

Eksperci we wnętrzu zmienili jednak nie tylko położenie mebli, ale i kolory. Pomieszczenie utrzymano w ziemistych i spokojnych odcieniach zieleni i szarości. Na ścianę za telewizorem wybrano farbę Magnat Passion "Las w deszczu", zaś na ścianę za kanapą mural Woodcut tropikalny las, który stworzy wrażenie wielkoformatowego obrazu, a przy tym nada wnętrzu przytulnego charakteru.

- Będzie również przepierzenie, które oddziela kuchnię od strefy telewizyjnej. Lamele są obrotowe, dzięki czemu można regulować światło – powiedział projektant.

W czasie ustaleń Kasi i Piotra ekipa remontowa Leroy Merlin opróżniła całe mieszkanie, a następnie pomalowała ściany i położyła mural. Po południu przyszedł czas na oświetlenie, kwiaty i nowoczesną sztukaterię. Jaki był efekt?

Sprawdź inspiracje

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sposób na wnętrze: Metamorfoza salonu z biurem
Sposób na wnętrze: Metamorfoza salonu z biurem
Sposób na wnętrze: Metamorfoza balkonu
Sposób na wnętrze: Metamorfoza balkonu
Sposób na wnętrze
Sposób na wnętrze
Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Sposób na wnętrze: metamorfoza kuchni
Sposób na wnętrze: metamorfoza kuchni
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Strefa relaksu w twoim domu
Strefa relaksu w twoim domu
Możesz mieć SPA we własnym domu
Możesz mieć SPA we własnym domu

Modny i funkcjonalny salon po metamorfozie

W salonie tak jak zapowiadał projektant, zmienił się układ stref. Jadalnia stała się bardzo kameralna. Dzieci zyskały swój kąt do zabawy, a strefa odpoczynku dla rodziców zdominowała  pomieszczenie.

Kuchnię od salonu oddzieliły dekoracyjne lamele obrotowe wykończone czarną folią w połysku. Na ścianie za telewizorem pojawiła się nowoczesna, asymetryczna sztukateria, a nad zasłonami podświetlany karnisz, który jest nie tylko dodatkowym źródłem światła, ale i ciekawą ozdobą. Warto zwrócić uwagę także na modną, mosiężną lampę sufitową z bursztynowymi kulistymi kloszami.

Co więcej, Beata i Dawid nie będą już musieli oglądać zabawek porozrzucanych po całej podłodze. Eksperci zadbali bowiem o mini kącik z komodą, w której zmieszczą się wszystkie gadżety maluchów. Mebel utrzymany został w tonacji całego pokoju, mianowicie w modnym odcieniu dębu i taupe. Jak nowy salon podobał się właścicielom mieszkania?

- Jak tu się przytulnie zrobiło. Jestem zachwycona – podsumowała Beata.

Aktualnie czytasz: "Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes