Newsy

Ruszyła 10. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Kto ma szansę wygrać?

Newsy

Ruszyła 10. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Kto ma szansę wygrać?

Polska Rada Biznesu po raz 10. przyzna nagrody dla bohaterów polskiej przedsiębiorczości, innowatorów, wizjonerów i działaczy społecznych. Z tej okazji Gosia Ohme rozmawiała z Wojciechem Kostrzewą, prezesem Polskiej Rady Biznesu oraz Billon Group. Kto tym razem ma szansę zdobyć "Biznesowego Oscara"?

Nagroda Polskiej Rady Biznesu w cieniu pandemii

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest przyznawana od 2012 roku. Na wstępie Gosia Ohme zapytała, kto w dobie pandemii jest szczególnie poszukiwany przez radę?

Szukamy ludzi, którzy zmieniają rzeczywistość, którzy odnieśli sukcesy i są na czele procesów innowacyjnych oraz tych, którzy pomagają najsłabszym, co nabiera szczególnego znaczenia akurat teraz w dobie pandemii i dobie kryzysu ekonomicznego

- odpowiedział Wojciech Kostrzewa. 

Prezes przyznał jednak, ze kryteria ze względu na pandemię nie zmieniły się, ale rada będzie przykładała większą wagę do osób, które szczególnie radzą sobie w pandemicznych czasach. - Lepiej poradzili sobie. Byli w stanie dzielić się tym, co mają z tymi, którzy nie mają oraz ci, którzy swoimi działaniami dają powód do nadziei – argumentował Wojciech Kostrzewa. Dodał również, że kryzys nie będzie trwał wiecznie i w końcu z niego wyjdziemy. Dlatego tak ważne jest, by być jak najlepiej przygotowanym do odbudowy polskiej gospodarki.

Myślę, że wielu naszych laureatów powinno być swoistym wzorem i drogowskazem

- oświadczył.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu - kategorie

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: "Sukces","Wizja i innowacje" oraz"Działalność społeczna".

W pierwszej kategorii Wojciech Kostrzewa przyznał, że poszukują szefów, założycieli wielkich firm, które od lat działają na polskim rynku i "są swoistym wzorem dla polskich przedsiębiorców". Z kolei w drugiej, jak sama nazwa wskazuje, przypatrują się osobom, które "mają odwagę zmieniać świat i płynąć pod prąd". Natomiast trzecia, to jedyna kategoria, która połączona jest z nagrodą pieniężną. Przeznaczona jest ona dla osób, które pomagają innym.

Prezes Polskiej Rady Biznesu oświadczył, że każdy może zaproponować swojego kandydata. Wystarczy wejść na stronę nagrodaprb.pl i zgłosić osobę, która zasługuje na takie wyróżnienie. Proces wyłonienia  jest wieloetapowy. 24 maja 2021 roku ogłoszeni będą zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Nagroda Specjalna Polskiej Rady Biznesu 

Wojciech Kostrzewa oznajmił, że jest jeszcze Nagroda Specjalna, która przyznawana jest przez samą kapitułę Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Przeznaczona jest ona dla wybitnych i zasłużonych osób za swoją działalność. W ostatnich latach otrzymali ją m.in. prof. Adam Strzembosz, ks. Adam Boniecki oraz Jerzy Owsiak.

Zobacz też:

Zostawiła 3-letnie dziecko na ulicy i pojechała do domu: "Nie jestem złą matką". Kulisy sprawy z Sosnowca

Niezwykła wizja przyszłości w filmach z przeszłości. Co przewidzieli reżyserzy?

Jeździ rowerem po Europie, by promować swoje miasto. "Zapraszam do Bydgoszczy"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0