Newsy

Pogoda w Niedzielę Wielkanocną: przymrozek nad ranem, cieplej w ciągu dnia

TVN Meteo/x-news

Newsy

Pogoda w Niedzielę Wielkanocną: przymrozek nad ranem, cieplej w ciągu dnia

TVN Meteo/x-news

Niedziela w wielu regionach Polski rozpocznie się od przymrozków. Przy gruncie miejscowo temperatura może spaść do -7 st. C. W ciągu dnia od 6 st. C. w Suwałkach do 11 st. C w Szczecinie. Wiatr słaby lub umiarkowany.

Po nieco chłodniejszej sobocie, przychodzi czas delikatnego ocieplenia. Niedziela Wielkanocna będzie bardziej słoneczna, a w lany poniedziałek termometry wskażą maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

Pogoda na niedzielę 4 kwietnia 2021 r.

Według danych opublikowanych na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy z soboty na niedzielę na większości kraju może dojść do przymrozków. Przy gruncie miejscowo temperatura może spaść do -7 stopni C.

Alert meteorologiczny dotyczy większości kraju, za wyjątkiem północno-wschodniej części Polski w okolicach Olsztyna i Białegostoku. Od Częstochowy w kierunku południowo-wschodniej granicy kraju przewidywane są także oblodzenia dróg i chodników. W terenach górskich, m.in. w powiecie żywieckim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, spodziewane są opady śniegu.

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej, prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków szacowane jest na 70-90 procent, w zależności od regionu. Zjawisko meteorologiczne może pojawić się w sobotę przed północą i trwać do godziny 8 w niedzielę.

W ciągu dnia cieplej i bardziej słonecznie - od 6 st. C. w Suwałkach, przez 8 st. C w Warszawie, 9 st. C w Poznaniu, do 11 st. C w Szczecinie. Osłabnie nieprzyjemny, zimny wiatr. Na barometrach 1006 hPa.

Pogoda na poniedziałek 5 kwietnia 2021 r.

W Poniedziałek Wielkanocny na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Podlasiu do 14 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z południa powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na wtorek 6 kwietnia 2021 r.

We wtorek mieszkańcy Pomorza muszą liczyć się z opadami deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 12 st. C na Podkarpaciu. Z południa i zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Źródło: PAP/x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0