Newsy

Pogoda na weekend: rano mroźno, miejscami przelotny śnieg

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (05.03.2021 + 6-7.03.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na weekend: rano mroźno, miejscami przelotny śnieg

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (05.03.2021 + 6-7.03.2021) | POLSKA

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu oraz północy miejscami duże i tam opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Niedziela pochmurna i z opadami tylko na północy, na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, a w górach małe. 

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i południowa znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Wielką Brytanią. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, ale do krańców północnych, przybliży się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Finlandii. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na sobotę 6 marca 2021 r. 

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu oraz północy miejscami duże i tam opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu. 

Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie, około 4 st. C w centrum i na Pomorzu, do 6 st. C na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. C. 

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego, w północnej połowie kraju i w górach porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, na północnym wschodzie do 60 km/h, w górach do 55 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W północnej połowie kraju opady śniegu, na zachodzie i wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w rejonie Zalewu Wiślanego. 

Temperatura minimalna w południowej połowie kraju od -5 st. C do -2 st. C, w rejonach podgórskich od -1 st. C do -6 st. C oraz na pozostałym obszarze od -2 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami na północy dość silny, na wybrzeżu także silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich porywy wiatru do 80 km/h, w górach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie na sobotę 6 marca 2021 r. 

W sobotę w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady śniegu. Temperatura minimalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

Pogoda na niedzielę 7 marca 2021 r. 

W niedzielę na północy zachmurzenie duże i tu opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, lokalnie na północnym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko w górach małe. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 15 cm gdzieniegdzie na północnym wschodzie. 

Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie, około 3 st. C na przeważającym obszarze, do 6 st. C w Małopolsce i na Śląsku Opolskim. 

Wiatr umiarkowany, na północy dość silny i silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na północy kraju i w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie na niedzielę 7 marca 2021 r. 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu

Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. 

Zobacz też:

Nie tylko Zanzibar zaprasza Polaków. Te kraje odwiedzisz bez kwarantanny i testu na koronawirusa

Dzik zaatakował spacerujące kobiety. "Miał ochotę na popcorn"

Wyjątkowy dom z niczego, który zachwyca internautów. "Kosztował nas 6 tysięcy złotych"

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0