Gwiazdy

Piotr Cyrwus o roli w serialu "Żywioły Saszy – Ogień": "Flaku szykuje się na emeryturę, ja czuję się jeszcze młodo"

Gwiazdy

Piotr Cyrwus o roli w serialu "Żywioły Saszy – Ogień": "Flaku szykuje się na emeryturę, ja czuję się jeszcze młodo"

Nowy serial Player Original "Żywioły Saszy – Ogień" można już oglądać na antenie TVN. W obsadzie znalazł się m.in. Piotr Cyrwus, który wciela się w komendanta łódzkiej policji. Zapytaliśmy aktora, jaki jest Flaku i czy sam utożsamia się ze swoim bohaterem.

Piotr Cyrwus w serialu "Żywioły Saszy - Ogień"

Karol "Flaku" Albrycht to komendant wojewódzkiej policji w Łodzi. Dawniej świetny policjant i śledczy. Teraz, zgorzkniały i rozczarowany, próbuje w spokoju doczekać emerytury. Od dawna podejrzewa "Drugiego" o kontakty ze skorumpowanymi urzędnikami i przestępcami.

Wcielający się w komendanta Piotr Cyrwus podkreśla jednak, że Flaku to nie jest oczywisty bohater. – To postać, której szukałem od dłuższego czasu, w ambitniejszym serialu – mówi w rozmowie z Kamilą Glińską z dziendobry.tvn.pl i dodaje: - Flaku nie jest jednoznaczny, idzie już na emeryturę, ten jego świat się kończy, nie może dać sobie rady ze swoimi podwładnymi, ale dla aktora daje to pewną przestrzeń do interpretacji.

Piotr Cyrwus o swojej karierze: "Długo byłem za młody"

Czy Piotr Cyrwus utożsamia się ze swoim bohaterem w "Żywiołach Saszy"? Zapytaliśmy go, jak z jego perspektywy wygląda "walka" o role z młodszymi aktorami. – Ja miałem to szczęście, że bardzo długo byłem za młody. (…) Byłem bardzo zły i zdenerwowany, jak kolejny dyrektor teatru mówił mi, że będę grał te wielkie role, jak się postarzeję, bo jestem ciągle młody – wskazuje Cyrwus.

Aktor podkreśla, że teraz wciąż czuje się młodo, ale jednocześnie lubi pracować z jeszcze młodszym pokoleniem. – Lubię odkrywać ich światy, czy w teatrze, czy w serialu. (…) Obdarzamy się pewnym zaufaniem, a oni – co mnie trochę żenuje i zawstydza – traktują mnie jak starego aktora, mówią o moim doświadczeniu, o moich wyborach, a nawet mnie podziwiają, czemu się dziwię – podkreśla.

Co jeszcze powiedział nam Piotr Cyrwus? Zobacz wideo powyżej.

Zobacz: Żywioły Saszy - Ogień | Odcinek 2 | Zwiastun

TVN/x-news

Czytaj także:

Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0