Sport i fitness

Ośmiolatek chce być jak Jerzy Górski. Zaczął trenować w wieku 4 lat

Sport i fitness

Aktualizacja:

Robert Stockinger zabrał nas do Wolsztyna. To właśnie tam doszło do spotkania wschodzącej gwiazdy triathlonu - 8-letniego Iva Dymitrowskiego i jego taty Macieja z mistrzem Jerzym Górskim.

Ivo Dymitrowski z Wolsztyna ma dopiero 8 lat, a już 19 razy stawiał na podium w zawodach triathlonowych. Po raz pierwszy wystartował 3 lata temu, a zaczął trenować w wieku 4 lat. Czy zostanie drugim Jerzym Górskim?

Przypomnijmy triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Którą z nich najbardziej lubi Ivo?

Najbardziej lubię biegać, ale z kolei tata najmniej lubi

- odpowiedział bez zawahania się 8-latek.

Spotkanie mistrza z 8-latkiem

Jerzy Górski jest mistrzem świata w podwójnym Ironmanie z 3 września 1990 roku. Czy zdaniem triathlonisty 8-latek ma szansę powtórzyć jego sukces?

Ivo, masz szczęście, że masz takich kochanych rodziców, którzy karmią cię aktywnością ruchową. Im wcześniej w formie zabawy zaczniemy się ruszać - a nie wyczynowo - tym lepiej

- zwrócił się do 8-latka.

Sportowiec dodał, że Ivo jest skoordynowany, a bieganie przychodzi mu z łatwością. Jego zdaniem najważniejsze jest to, by 8-latek, na razie traktował swoją przygodę jako zabawę.

Myślę, że jest na początku fantastycznej przygody. Jak ona się skończy – zobaczymy. Wygląda na to, że niedługo tata odda swoje dziecko specjalistom. Myślę, że taka kolej rzeczy

- powiedział Górski.

A co sądzi na ten temat tata Iva?

Tak, jak powiedział pan Jerzy. Chcemy cały czas robić to w formie zabawy. By nie wyglądało to tak, że to ja realizuję jakieś swoje niespełnione marzenia sportowe i zmuszamy go do tego. Tyle, ile będzie mógł. Zawsze mu chętnie pomożemy

- odpowiedział pan Maciej.

Gdy pogoda za oknem nie sprzyja, ośmiolatek biega raz lub dwa razy w tygodniu. Do tego dochodzi jeszcze jazda na rowerze i pływanie.

W sezonie biegam od 3 do 4 razy w tygodniu . W tym samym tygodniu idę jeszcze na basen

- zdradził młody sportowiec.

Jerzy Górki podarował prezent 8-latkowi

Jerzy Górski przygotował niespodziankę dla Iva w postaci wieszaka na dalsze medale.

Super rzeczy robisz. Dalej realizuj to, co masz. To, co masz w głowie i w sercu – mów rodzicom. Wszystkiego dobrego

- powiedział mistrz, wręczając chłopcu upominek.

Robert Karaś o ośmiolatku

To nie koniec niespodzianek. Robert Karaś, mistrz i rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 i 2019 roku, nagrał dla ośmiolatka specjalne wideo.

Od dłuższego czasu bardzo ci kibicuję, obserwuję twoje zmagania w triathlonie. Nie ukrywam, że jestem pod wielkim wrażeniem i powiem ci szczerze, że żałuję, że nie miałem takiej możliwości, by tak wcześnie zacząć. Masz parę lat przewagi . Widzę, że systematycznie trenujesz, realizuj się tak dalej i na pewno zajdziesz na szczyt . Pamiętaj, systematyczność i ciężka praca właśnie tam prowadzi . Pozdrawiam cię serdecznie i walcz. Piona!

- powiedział w nagranym filmiku.

A jak na te słowa zareagował Ivo Dymitrowski? Zobacz w naszym materiale

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości