Związki i seks

Co podnieca facetów, a co podnieca kobietę w łóżku? Najskuteczniejsze metody na podniecenie partnera

Związki i seks

Autor:
Sabina
Zięba
Para, która uprawia seks

Podniecenie jest niezbędne, aby zaznać prawdziwej namiętności w łóżku. Jakie są objawy podniecenia u kobiet, a jakie u mężczyzn? Co warto wiedzieć o podnieceniu? Poznaj skuteczne sposoby na wywołanie podniecenia u swojego partnera.

Podniecenie seksualne to nic innego, jak gotowość do czynności seksualnej. To naturalna reakcja organizmu, wywołana nagromadzeniem napięcia o naturze wewnętrznej i psychologicznej lub spowodowana czynnikami zewnętrznymi. Im silniejsze jest podniecenie seksualne u obojga partnerów, tym więcej przyjemności sprawia im stosunek seksualny.

Podniecenie a fizyczny dotyk

Najlepszym sposobem na fizyczne podniecenie swojego partnera jest dotykanie stref erogennych. Obie płcie mają nieco inne preferencje, jeśli chodzi o pieszczoty i o to, co sprawia im największą przyjemność.

Jak podniecić chłopaka? Niektórym kobietom wydaje się, że podniecenie u faceta może wywołać tylko pieszczenie penisa i jego okolic. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Umiejętny dotyk pośladków, uszu czy karku może być równie pobudzający. To świetne urozmaicenie, szczególnie jeśli dotychczas nie przywiązywałaś do tego większej wagi.

Jak podniecić kobietę? Kobiece strefy erogenne nie są już tak oczywiste, jak w przypadku mężczyzn. Jest ich również znacznie więcej. Przyjmuje się, że kobiece strefy erogenne zajmują około 17% powierzchni całego ciała, u mężczyzn jest to z kolei zaledwie 5%. Podczas gry wstępnej lepiej zająć się innymi partiami ciała niż genitalia. Najbardziej wrażliwe miejsca na dotyk na kobiecym ciele to wewnętrzna strona ud, ramion i dłoni, stopy, płatki uszu, szyja, kark, piersi, pośladki i brzuch . Dopiero po przygotowaniu i rozgrzaniu ciała partnerki można przystąpić do stymulacji łechtaczki i okolic intymnych.

Podniecenie – jak podniecić partnera?

Chcesz wiedzieć, co podnieca facetów? Oprócz fizycznego dotyku, mężczyźni dużą uwagę zwracają na wygląd swojej ukochanej. Nie bez powodu mówi się, że są wzrokowcami. Oto dwa najskuteczniejsze sposoby, by wywołać pożądanie u swojego partnera:

  • Seksowne ubranie lub bielizna. Co ciekawe, faceci częściej wolą patrzeć na kobietę w skąpym ubraniu lub bieliźnie niż widzieć ją całkowicie gołą. To wprowadza atmosferę tajemniczości i sprawia, że kobieta staje się dla niego zagadką, którą on chce jak najszybciej rozwiązać.
  • Piękne usta. Mężczyźni lubią, kiedy ich partnerki mają pomalowane usta. Do makijażu najlepiej używać błyszczyków, które uwydatnią usta. Jedyne, czego należy się wystrzegać, to czerwony kolor ust. Istnieje przekonanie, że faceci je uwielbiają, w rzeczywistości większa część z nich nie przepada za tak wyraźną, intensywną pomadką.

Podniecenie kobiety z kolei związane jest przede wszystkim z jej psychiczną sferą. Dla wzbudzenia pożądania na pewno pomocne będzie stworzenie odpowiedniej, romantycznej atmosfery. Niekoniecznie trzeba przygotowywać kolację i proponować wino, choć od czasu do czasu może to być naprawdę miły gest. Kobiety lubią słuchać komplementów, chcą czuć się atrakcyjne i doceniane. Seks tak naprawdę zaczyna się o wiele wcześniej niż w momencie, w którym jesteście razem w łóżku. Wszystko dzieje się najpierw w głowie. Jeśli kobieta przez cały dzień myśli o tym, co wspaniałego powiedziałeś jej rano, możesz mieć pewność, że czeka Was niezapomniana noc.

Jak wywołać podniecenie?

Zarówno podniecenie u faceta, jak i podniecenie u kobiety może mieć naturę czysto fizyczną. Oprócz skupiania się na dobrej atmosferze i otoczce, która towarzyszy przed stosunkiem, warto skupić się także na grze wstępnej. Dotykanie stref erogennych to najprostszy sposób na pobudzenie partnerów. To miejsca najbardziej unerwione, dlatego są tak wrażliwe na każdy dotyk. To, czy partnerce lub partnerowi podobają się Twoje pieszczoty, możesz rozpoznać po tym, w jaki sposób reaguje jej ciało.

  • Objawy podniecenia u dziewczyny to m.in. rozszerzone źrenice, rumieńce, przyspieszony oddech, oblizywanie ust, twarde sutki, nabrzmiała łechtaczka.
  • Oprócz reakcji wspólnych dla obu płci, można wyróżnić także następujące objawy podniecenia u mężczyzn: wzwód penisa, napięcie mięśni międzyżebrowych oraz mięśni brzucha.

Warto kierować się wskazówkami dotyczącymi stref erogennych, trzeba jednak mieć na uwadze, że nie każdy człowiek zareaguje na nie z identycznym entuzjazmem. Jednych bardziej podniecają pocałunki, drudzy wolą z kolei szeptanie czułych słów do ucha, a jeszcze inni po prostu nienawidzą dotykania karku. Żeby wyczuć, czego dokładnie oczekuje od Ciebie partner lub partnerka, musisz większą uwagę zwrócić na reakcje i sygnały, które Ci daje. Nieodpowiednie pieszczoty mogą spowodować dyskomfort czy nawet ból, dlatego tak ważne jest nauczenie się swoich ciał. Jeśli natomiast któryś z partnerów ma problemy z podnieceniem, warto udać się do lekarza, który pomoże znaleźć przyczynę kłopotu i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak podgrzać atmosferę w sypialni? Dr Andrzej Depko o wieloletnich związkach

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: torwai/Getty Images

Pozostałe wiadomości