Newsy

Zygmunt Malanowicz nie żyje. Aktor miał 83 lata. "Żegnaj, Zyga, bez Ciebie będzie pusto, smutno i źle"

Newsy

Zygmunt Malanowicz
Jacek Dominski/REPORTER

Nie żyje Zygmunt Malanowicz. Aktor zagrał m.in. w filmie "Nóż w wodzie" i serialu "Dom". Zmarł w niedzielę 4 kwietnia. Miał 83 lata. Informację o jego śmierci przekazał Nowy Teatr.

Zygmunt Malanowicz nie żyje

- Zygmunt Malanowicz, Zyga, nasz brat, przyjaciel, ostoja, mistrz, powiernik, dobry, dowcipny, jedyny, niepowtarzalny. Aktor w Nowym Teatrze. Odys, który nie dotarł do naszej Itaki. Żegnaj, Zyga, bez Ciebie będzie pusto, smutno i źle. Ale dopłyniemy do brzegu w ciepłą, ambrozyjską noc. Śpij i śnij lepszy świat! - napisał Jacek Poniedziałek.

- Nie wiemy, co napisać, bo żadne słowa nie oddadzą żalu i nie wypełnią pustki jaka pozostawił ten wspaniały człowiek, przyjaciel, wielki aktor. Miał być Odysem w nowym spektaklu Nowego Teatru. Mamy nadzieję, że w ten sposób, trochę na skróty, ale dotarł do Itaki. Zygmuncie, żegnamy Cię dziękując za wszystkie wspaniałe chwile, które nam ofiarowałeś - napisał zespół Nowego Teatru.

Zygmunt Malanowicz zmarł w wieku 83 lat

Zygmunt Malanowicz urodził się 1938 roku na Wileńszczyźnie. Rozpoznawalność przyniosła mu rola w filmie Romana Polańskiego "Nóż w wodzie" z 1961 roku. Grał też w filmach Andrzeja Wajdy ("Polowanie na muchy", "Krajobraz po bitwie") czy Bohdana Poręby (np. "Polonia Restituta", "Hubal"). Był związany z warszawskim Nowym Teatrem.

Zobacz też:

Bartek Jędrzejak szczerze o swojej chorobie: "Zostawiałem otwarte drzwi, by ratownicy nie musieli ich wyważać"

"Są takie miasta, gdzie nie ma ani jednej poradni". Przekaż 1 procent i pomóż zbudować centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży

Rzeszów – ponad 60 proc. mieszkańców jest już zaszczepionych. Wśród nich także 20-latkowie bez skierowań

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości