Newsy

Policjant utopił się, gdy ratował życie tonącej dziewczynki

Newsy

Aktualizacja:
iStockphotoMonikaGruszewicz/Getty Images

Do dramatycznej w skutkach akcji ratowniczej doszło w Sztutowie. Wypoczywający na plaży policjant z Mazowsza rzucił się na pomoc topiącej się dziewczynce. Uratował jej życie, lecz sam utonął.

Policjant ratował tonące dziecko

32-letni policjant z Mińska Mazowieckiego wypoczywał z rodziną nad morzem. W pewnym momencie zobaczył, że w morzu topi się 12-letnia dziewczynka. Mężczyzna rzucił się jej na pomoc. Niestety utonął po tym, jak uratował. Do dramatycznego wydarzenia doszło na niestrzeżonej plaży w Sztutowie (woj. pomorskie). Mężczyzna zginął w czwartek, ok. godz. 13.

Mężczyźnie udało się uratować dziewczynkę, ale sam zniknął pod wodą

- powiedział Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mimo, że plażowicze utworzyli łańcuch życia, nie udało się go od razu odnaleźć. Ciało mężczyzny wyłowiono dopiero kilkadziesiąt minut później. Podjęta od razu akcja reanimacyjna nie dała rezultatu. 32-letni funkcjonariusz pionu prewencji z Mińska Mazowieckiego zostawił żonę i osierocił prawie półtoraroczne dziecko.

Najbliżsi zmarłego funkcjonariusza są pod opieką policyjnych psychologów.

Kondolencje po śmierci policjanta

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Stołecznej Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej złożyli kondolencje rodzinie oraz bliskim policjanta.

Zginął ratując innym życie! St. sierż. Marcin Szpyruk z KSP podczas urlopu ratował w morzu tonące dziecko. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich pracowników i policjantów składa rodzinie, bliskim wyrazy współczucia!

- napisali funkcjonariusze.

Także Komendant Stołecznej Policji i warszawscy funkcjonariusze wyrazili swój żal po stracie kolegi.

Z wielkim żalem informujemy, że dzisiaj po południu zginął st. sierż. Marcin Szpyruk z KPP w Mińsku Mazowieckim. Przebywając na urlopie, widząc tonące dziecko, wskoczył do wody. Marcin ratując ludzkie życie, sam zniknął pod wodą, wypełniając rotę ślubowania do końca

- przekazała KSP na Twitterze.

Dodano, że st. sierż. Marcin Szpyruk służbę w policji pełnił od 6 lat i przez cały ten czas związany był z garnizonem stołecznym. Był też wielokrotnie nagradzany. Od stycznia 2018 roku pełnił służbę na rzecz mieszkańców Mińska Mazowieckiego.

Rodzinie i bliskim wyrazy żalu i współczucia w imieniu własnym oraz policjantów i pracowników garnizonu stołecznego składa Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej

- napisała KSP.

Zobacz też:

Polka stworzyła aplikację dla osób z Hashimoto. "Jestem szczęściarą i mam społeczny dług do spłacenia"

Ognisko koronawirusa po związkowej wycieczce z Rudy Śląskiej nad morze. 80 osób na kwarantannie

Piotr Szczepanik nie żyje. Legendarny piosenkarz miał 78 lat

Ratownicy medyczni przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Zobacz wideo:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości