policjant

  policjant

  8-miesięczny chłopczyk zadławił się zabawką. Nie mógł oddychać i robił się siny. Matka nie zdołała udrożnić jego dróg oddechowych. Przerażona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i jednocześnie wybiegła na klatkę schodową, wołając o pomoc. Na jej krzyk zareagował sąsiad, który jest policjantem. Dzięki jego błyskawicznej reakcji, mały Dawidek odzyskał funkcje życiowe i został przetransportowany do szpitala w Łodzi.

  Sennik policję traktuje przede wszystkim jako symbol porządku, moralności, ustalonego ładu, tak społecznego, jak i prywatnego. Z tego też powodu sen o policji najczęściej interpretowany jest jako wyraz niepokoju związanego ze złamaniem obowiązujących reguł.

  Krzysztof Hajdas jest byłym rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji. Ze względów zdrowotnych musiał odejść z Policji. Obecnie jest już na emeryturze. Okazuje się, że pasją Pana Krzysztofa jest stand-up. Co mu dają występy na scenie? Co w stand-upie jest dla niego najtrudniejsze? W jakiej tematyce czuje się mocny? I kto jest jego wzorcem? O stand-upie Krzysztof Hajdas opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Do tej pory Głogów słynął z różowego mostu i jednego z największych rond w Europie. Teraz jednak mówi się o nim dzięki brawurowej akcji aspiranta Krystiana Biegajło - najbardziej wybieganego policjanta w Polsce. Co zrobił? Złapał złodzieja, który chwytał za klamki, sprawdzając czy mieszkania są otwarte. Jak długo trwał pościg za przestępcą? Na czym polega kradzież "na klamkę"? Pan Krystian powiedział o tym reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Dowiedzieliśmy się również, od ilu lat policjant biega maratony i w ilu startował.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy sierżanta Marcina Dziadczyka z I Komisariatu Policji w Gliwicach, którego pasją jest kulturystyka. W studiu towarzyszyła mu żona Joanna. Jak wygląda typowy dzień "polskiego Schwarzeneggera"? Kiedy zaczęła się jego przygoda z kulturystyką? Jak reagują na jego hobby koledzy z pracy? I czy żona jest o niego zazdrosna?

  Policjant to jeden z bardziej stresujących zawodów. W Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski i dr Mariusz Sokołowski mówili, jak presja wpływa na życie funkcjonariuszy i na co są narażone rodziny policjantów.

  W wielu serialach i filmach kryminalnych możemy przyjrzeć się pracy policjantów. Czy to co pokazują produkcje filmowe odbiega od rzeczywistości? Jak naprawdę wygląda praca policjanta kryminalnego? O tym mówili w Dzień Dobry TVN: były policjant Dariusz Loranty i aktor Mirosław Haniszewski. Tego ostatniego zapytaliśmy również, jak przygotować się do roli stróża prawa?

  W sieci pojawiło się wideo, na którym widać mężczyznę zatrzymującego samochód i podającego się za policjanta. Zażądał on 300 zł za rzekome złamanie przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że człowiek ten był samozwańczym funkcjonariuszem policji. Aby nikt już nie dał się nabrać, postanowiliśmy sprawdzić, jak rozpoznać fałszywego policjanta i, jak wygląda prawdziwa kontrola drogowa.

  Policjanci niejednokrotnie wykonują swoje obowiązki z narażeniem swojego życia. Wykazują się przy tym bohaterstwem, a mimo to są przez wielu postrzegani bardzo negatywnie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: byłego policjanta wydziału kryminalnego Roberta Ziółkowskiego i Wiolettę Szubską z Komendy Głównej Policji, aby porozmawiać z nimi o blaskach i cieniach zawodu.

  Konrad Adamaszek, policjant z Bielska-Białej, jest rekordzistą świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Powiedział nam o swojej pracy w policji, sportowej pasji, planach i marzeniach.

  Odchodzi z policji bo "Częściej chce być razem z rodziną". Najbardziej znany polski policjant, Mariusz Sokołowski, rezygnuje ze stanowiska rzecznika Komendanta Głównego Policji. Jakie plany i marzenia chce zrealizować w najbliższym czasie, czy nie będzie mu brakowało bycia "twarzą policji", jakie błędy popełnił jako rzecznik i za co był nominowany do nagrody "Złotej Pały"?

  W mundurze? Strażak, policjant? A może piłkarz? Prawnik, lekarz, żołnierz czy polityk? Które męskie zawody są dla kobiet pociągające? Przeprowadziliśmy sondę oraz zapytaliśmy eksperta Joannę Keszkę, co podnieca kobiety w zapracowanych mężczyznach. Pieniądze, władza, a może bezpieczeństwo?

  Pierwsi na ten z pozoru kuriozalny pomysł wpadli paparazzi, którzy w poszukiwaniu sensacji zaczęli przeszukiwać śmieci gwiazd. Psycholog śledczy Bogdan Lach udowodnił, że na ich podstawie można o ich właścicielu wiele powiedzieć. Co "wyczytał" w śmieciach?

  Oprócz tego, że strzeże naszego bezpieczeństwa jest także przewodnikiem po muzeum zamkowym w Malborku. O przewodniku i policjancie opowiedzieli bliscy koledzy i zwykli obywatele, a reporter Dzień Dobry TVN przyjrzał się z bliska jego pasji.