utonięcie

  W sprawie zatrzymano trzy osoby.

  Jak pomóc osobom, które nagle straciły swoich bliskich? Poznaj porady psychoterapeutki.

  Daniel James Gallagher zostawił swoją 9-miesiaczną córeczkę w wannie wypełnionej wodą i wyszedł zapalić papierosa. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do tego, że dziewczynka się utopiła.

  Charlie Simpson opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie podpiętego do medycznej aparatury syna. Wokalista zespołu Fightstar poinformował, że dziecko trafiło do szpitala z objawami wtórnego ujęcia. - Chciałem podzielić się przerażającym doświadczeniem w nadziei, że jeśli pomoże to chociaż jednej osobie uniknąć podobnej sytuacji, to będzie warto - napisał muzyk.

  17-letni Wiktor wyjechał na obóz survivalowy, z którego już nie wrócił. Jego ciało znaleziono w wodzie. Zrozpaczony ojciec chłopaka za wszelką cenę próbuje ustalić, co naprawdę wydarzyło się nad Zalewem Sulejowskim. W piątek, 22 lipca zatrzymano 38-letniego opiekuna obozowiczów.

  Akcja ratunkowa została zakończona.

  W niedzielę (3 lipca) z Jeziora Wolsztyńskiego (woj. wielkopolskie) wyłowiono zwłoki. Ofiarą jest 43-letnia mieszkanka Wolsztyna. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

  Życie dziewczynki uratowała szybka reakcja starszej siostry.

  Mary Mara utonęła w rzece świętego Wawrzyńca w Cape Vincent w stanie Nowy Jork. Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna miała 61 lat. To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło światem filmowym.

  W zbiorniku wodnym na terenie Sokołowa (w powiecie pruszkowskim) doszło do kolejnego utonięcia. Ofiarą jest 27-letni mężczyzna, który pływał w miejscu oznaczonym czarnym punktem wodnym. Policja apeluje o rozwagę.

  Ciało odnaleziono przy pomocy sonaru.

  5-letnia Annabelle i 7-letnia Ruby chciały wykąpać się w basenie. Podczas zabawy w wodzie młodsza dziewczynka zaczęła się topić. Ich ociec jest przekonany, że do incydentu przyczynił się strój kąpielowy, który miała na sobie jego pociecha. Teraz ostrzega innych rodziców przed zakupem modnego wśród najmłodszych modelu kostiumu.

  Śmierć 14-letniego Ernesta, który zginął ratując porażonych prądem żeglarzy wstrząsnęła całą Polską. W rodzinnym Piszu chłopiec uchodzi za bohatera. Jego najbliżsi i przyjaciele opowiedzieli przed kamerą Dzień Dobry Wakacje, jak zapamiętają odważnego 14-latka.

  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na rzece Pisie w Piszu. Żaglówka z sześcioosobową załogą zahaczyła o linię wysokiego napięcia. Dwóch mężczyzn wpadło do wody. Na ratunek poszkodowanym bez wahania ruszył 14-letni chłopiec, który widział zajście z brzegu. Nastolatek zginął, ratując innych. Okoliczności wypadku bada prokuratura.

  Dramatyczna sytuacja na niestrzeżonej plaży w Międzyzdrojach. Gdy pod wodą zniknął 16-latek, na ratunek rzuciły się osoby wypoczywające nad brzegiem morza. Utworzono łańcuch życia, a do akcji wkroczyły profesjonalni ratownicy.

  Do kolejnej tragedii nad polskim morzem doszło w Rozewiu. 50-letni mieszkaniec Częstochowy i jego 22-letni syn nie powrócili z kąpieli w morzu. Żona mężczyzny i matka chłopaka zaalarmowała służby ratownicze.

  Nawet po kilkudziesięciu godzinach od zabawy w morzu czy basenie dzieci wciąż są narażone na śmiertelne niebezpieczeństwo. Utonięcie wtórne jest bardzo przebiegłe. Czym jest? Jak może do niego dojść? Wyjaśniamy, jak nie dopuścić do dramatu.

  W Rudniku doszło do niewyobrażanej tragedii. Dwuletnia dziewczynka wpadała do przydomowego basenu. Mimo reanimacji, dziecka nie udało się uratować. Lubelska policja bada okoliczności zdarzenia.

  Do dramatycznych zdarzeń doszło w hrabstwie Devon w Kornwalii. Młody mężczyzna zginął w nurcie rzeki Emre po tym, jak próbował ocalić swoją niespełna dwuletnią przybraną córkę. W Polsce w ubiegłym roku utonęło 460 osób, z czego przeważającą większość stanowili mężczyźni.

  Na zamarzniętym stawie pod dwoma dziewczynkami załamał się lód. 9-cio i 10-latkę próbował ratować 40-letni mężczyzna. On sam też zaczął tonąć. Reanimacja niestety zakończyła się niepowodzeniem.

  Jan Lityński, były działacz opozycji w PRL, utonął w ostatnią niedzielę w Narwi. Do tragedii doszło, gdy próbował ratować psa, pod którym załamał się lód. Ciało zostało znalezione po blisko tygodniu poszukiwań.

  Płetwonurkowie odnaleźli w jeziorze Jeziorak ciało 61-letniego mężczyzny. O zaginięciu żeglarza zaniepokojona załoga łodzi poinformowała policję w sobotę wieczorem. Prawdopodobną przyczyną śmierci był nieszczęśliwy wypadek.

  Do dramatycznej w skutkach akcji ratowniczej doszło w Sztutowie. Wypoczywający na plaży policjant z Mazowsza rzucił się na pomoc topiącej się dziewczynce. Uratował jej życie, lecz sam utonął.

  Dramatyczny finał zabawy podczas wieczoru kawalerskiego - nie żyje gwiazda disco polo, Marcin Felek. Muzyk chciał pomóc kolegom, którzy wpadli do wody. Niestety sam utopił się w stawie.

  Każdego roku w Polsce tonie ok. 300-400 osób. Niestety nie wszystkie ciała udaje się znaleźć w ciągu kilku dni. Wiele jest przypadków wyławiania ich dopiero po kilku tygodniach i miesiącach, nierzadko przez przypadek. O poszukiwaniach i identyfikacji ciał osób, które utonęły rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z szefem grupy specjalnej Płetwonurków RP i biegłym sądowym Maciejem Rokusem oraz kryminalistykiem Joanną Strojer-Polańską. Od naszych gości dowiedzieliśmy się, jak należy się zachować w przypadku natknięcia się na zwłoki.