Newsy

"Poloneza czas zacząć", czyli studniówka z Matą i Karolem Strasburgerem na rzecz WOŚP

Newsy

Aktualizacja:

Co roku studniówki w szkołach budziły wiele emocji. Ze względu na pandemię tegoroczni maturzyści mogą jednak zapomnieć o hucznej imprezie, na którą czekali z utęsknieniem. Ale czy na pewno? W sobotę 6 lutego o 19:00 odbędzie się nietypowa studniówka online, podczas której będą zbierane datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

Polonez z Karolem Strasburgerem

O studniówce online zrobiło się głośno za sprawą mediów społecznościowych. Zabawa rozpocznie się od wirtualnego poloneza, którego zainauguruje sam Karol Strasburger.

- Z wiadomych powodów standardowych studniówek, które odbywały się w styczniu i lutym nie będzie. Dlatego w dziale strategii naszej redakcji pojawił się pomysł zorganizowania wielkiej studniówki online. Szybko z tych planów przeszliśmy do realizacji – opowiada Michał Bachowski z portalu "Noizz".

"Studniówka z Matą"

Podczas wirtualnej studniówki nie zabraknie atrakcji, a największą będzie występ Maty i jego ekipy GOMBAO 33.

- Po pierwsze jest to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce w tej chwili. Po drugie jego popularna płyta "100 dni do matury" pasuje bardzo do klimatu tej imprezy - wyjaśnia Michał Bachowski.

Co ciekawe, impreza nie jest wyłącznie dla licealistów. Każdy może wziąć w niej udział za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wydarzenie jest darmowe, a w jego trakcie będą zbierane pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Karol Strasburger o swojej studniówce

- Pamiętam, jak wszedłem do liceum im. Bolesława Prusa na Saskiej Kępie, bo tam chodziłem do szkoły, jak nauczyciele byli niesamowicie odmienieni : odświętnie ubrani, grzeczni i eleganccy. To było ciekawe. Zawsze mówili: "siadaj" i dawali polecenie, a tu wszyscy uprzejmi - wspomina aktor.

- Drugą rzeczą, którą pamiętam to, że kupiłem sobie pierwszy garnitur. To było dla mnie bardzo ważne. Sama studniówka była super zabawą i przyjemnością, wielkim naszym szkolnym świętem - dodaje Karol Strasburger.

Jego zdaniem, studniówka to ważny moment w życiu młodego człowieka. Dlatego zachęca do wzięcia udziału w tej online.

- Studniówka to przełom. Zbliżamy się do ważnego momentu, że stajemy się już wykształceni, mamy dokument dorosłości i wchodzimy na kolejny etap: studencko-zawodowy. Ta studniówka jest więc początkiem - podsumował nasz rozmówca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości