akcja charytatywna

  akcja charytatywna

  „Fundraising” po polsku znaczy „zbierać fundusze”. Słowo pochodzi z języka angielskiego, w Polsce zaczyna być coraz bardziej znane. Fundraising jest procesem, który prowadzi do pozyskania funduszy na różne cele społeczne.

  Co roku studniówki w szkołach budziły wiele emocji. Ze względu na pandemię tegoroczni maturzyści mogą jednak zapomnieć o hucznej imprezie, na którą czekali z utęsknieniem. Ale czy na pewno? W sobotę 6 lutego o 19:00 odbędzie się nietypowa studniówka online, podczas której będą zbierane datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

  Sześć edycji, zebranych 400 tys. zł, ponad 80 spełnionych marzeń i 179 zorganizowanych kolacji - to dotychczasowy bilans akcji "Kolacja Marzeń". Jej ambasadorką od początku jest Małgorzata Kożuchowska, natomiast Julia Wieniawa w tym roku bierze w niej udział po raz pierwszy. Dzieci cierpiące na choroby zagrażające ich życiu marzą o klockach, zabawkach, laptopach, spotkaniach ze swoimi idolami, a także o podróżach w odległe zakątki świata. Zobacz, jak można im pomóc i wylicytować kolację z gwiazdą.

  W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?

  Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.

  Mamy grudzień, święta już czuć w powietrzu! Gdzieniegdzie nawet pojawił się śnieg, a w sklepach już od kilku tygodni witają nas magiczne świąteczne dekoracje. To wszystko oznacza, że czas rozejrzeć się za prezentami! Mimo tego, że nadchodzące święta będą trochę inne od tych, które tak dobrze znamy, zawsze znajdzie się sposób na obdarowanie bliskich nam osób, a nawet wsparcie tych najbardziej potrzebujących. Jak możemy to zrobić? Chociażby korzystając z akcji #Catch The Charity zainicjowanej przez Answear. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym przedsięwzięciu!