studniówka

  studniówka

  Organizując imprezę, taką jak wesele, studniówka czy nawet komunia, konieczne może się okazać opłacenie ZAiKS-u. W przeciwnym wypadku narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Czym jest ZAiKS, kiedy trzeba go opłacić i w jaki sposób to zrobić? Sprawdzamy w serwisie Dzień Dobry TVN.

  Marzena, Karolina i Michał postanowili na swoje studniówki przyjść ze swoimi drugimi połówkami. Przecież na tym polega młodość. Sęk w tym, że na szkolnych balach pojawili się w parach jednopłciowych. W rozmowie z Adamem Barabaszem zdradzili, jak na ich decyzję zareagowali nauczyciele, a Dominik Kuc z Rankingu Szkół LGBTQ+ powiedział, co robić, gdy szkoła odmawia przyjścia na studniówkę z partnerem tej samej płci.

  Maturzyści z Technikum Komunikacyjnego nr 5 w Krakowie zapoznali się z regulaminem imprezy studniówkowej, organizowanej przez dyrekcję szkoły i przez grupę należących do komitetu rodziców. Niektórzy uczniowie są zbulwersowani uwzględnionymi w nim zapisami – nie mogą bowiem wnosić do budynku alkoholu, choć jak wynika z ustaleń działaczki społecznej Aliny Czyżewskiej, część ich wpłat zostanie przeznaczona właśnie na trunek dla nauczycieli.

  Co roku studniówki w szkołach budziły wiele emocji. Ze względu na pandemię tegoroczni maturzyści mogą jednak zapomnieć o hucznej imprezie, na którą czekali z utęsknieniem. Ale czy na pewno? W sobotę 6 lutego o 19:00 odbędzie się nietypowa studniówka online, podczas której będą zbierane datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

  Tegoroczne studniówki, ze względu na trwającą pandemię, nie mogą się odbyć. To pierwsza od 1982 roku taka sytuacja. Jest smutek, ale jest też nadzieja na lepszy czas. Jaki pomysł mają maturzyści? Sprawdził to Filip Chajzer. A w studiu Dzień Dobry TVN o swoich wspomnieniach z balu maturalnego opowiedzieli: Joanna Kurowska, Tomasz Ciachorowski i Marcin Wyrostek.

  Bal studniówkowy może być świetną okazją do tego, aby się zaręczyć. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Darię Banek i Patryka Gorawskiego oraz Kamila Luleczko i Kingę Kotowską - nastolatków, którzy 100 dni przed maturą powiedzieli sobie TAK. Jak wyglądał moment zaręczyn? Dlaczego w tak młodym wieku zdecydowali się na ten krok? Okazało się, że rodzice naszych gości o zaręczynach dowiedzieli się z mediów społecznościowych. Jak zareagowali?

  Sezon studniówkowy w pełni. Z tej okazji reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska przepytała gwiazdy, jak wspominają swoje studniówki. Okazuje się, że Edyta Herbuś tańczyła poloneza w pierwszej parze z dyrektorem szkoły, Aneta Kręglicka zadała szyku w małej czarnej uszytej przez mamę. Na jaką kreację postawiła Katarzyna Warnke?

  - Jak ja byłem małą dziewczynką, to na studniówkę poszedłem w białej koszuli i granatowej spódnicy i tak wszystkie dziewczynki wyglądały - mówił w Dzień Dobry TVN Marcin Prokop. Jednak oczekiwania współczesnych młodych kobiet są zupełnie inne, co potwierdza stylistka Ewelina Rydzyńska. Teraz króluje pełen przepychu styl glamour. - Kobiety chcą sukienek, które pokazują ich ciało, z rozcięciami i dekoltami - mówiła w Dzień Dobry TVN stylistka. Jakie kolory są teraz modne? Ile trzeba zapłacić za sukienki zaprezentowane przez Ewelinę Rydzyńską?

  Jak gwiazdy wspominają swoje studniówkowe kreacje? Czy założyłyby je dzisiaj? To pytanie dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zadała: Weronice Książkiewicz, Zosi Ślotale, Monice Olejnik, Patricii Kazadi, Paulinie Krupińskiej, Joannie Jarmołowicz, Joannie Krupie, Dorocie Gardias, Blance Jordan i Zuzannie Wachowiak. A Wy? Pamiętacie swoje studniówkowe sukienki?

  Początek roku jest tradycyjnie sezonem studniówek. Co założyć, by wyglądać modnie i elegancko? W Dzień Dobry TVN stylistka Malwina Wędzikowska radzi, by nie przesadzać z dodatkami i pokazuje, jak połączyć tiul z futerkiem.

  Coraz częściej studniówki organizowane są "na bogato". Z sal gimnastycznych przenoszone są do drogich restauracji, hoteli z salami balowymi, a nawet... zamków. Sprawdziliśmy, ile kosztuje studniówka na tzw. wypasie.

  Sezon na bale karnawałowe i studniówki w pełni. Nie każdą jednak panią stać na zakup sukni. Jest na to rada. Piękną suknię można znaleźć w wypożyczalni. Jedną z nich prowadzą - zaproszone do Dzień Dobry TVN - Małgorzata Dura i Joanna Bistram. Przyniosły do studia kilka modeli sukienek oraz powiedziały, ile kosztuje ich wypożyczenie i skąd je sprowadzają.

  Mister Polski 2015 Rafał Jonkisz zaprosił nas do swojej szkoły i klubu, w którym trenuje akrobatykę sportową. Powiedział, co sprawiło, że w młodym wieku musiał stać się bardzo odpowiedzialny, jak doszło do tego, że wystartował w konkursie Mistera Polski i jak zmieniło się jego życie po zdobyciu tytułu. Dzień Dobry TVN towarzyszyło mu również podczas studniówki.

  Styczeń to czas niezapomnianych studniówek. W co się wówczas ubrać? Warto postawić na klasykę i małą czarną czy może na pełną blasku długą i powłóczystą kreację? Swoimi radami podzieliła się z nami w Dzień Dobry TVN stylistka Alicja Napiórkowska.

  W czwartek w Dzień Dobry TVN: zdarza się raz na dwa miliony i jest nieuleczalna - jak pomóc sześcioletniej Ani, która starzeje się w przyspieszonym tempie. Następnie: grzeczne dziewczynki, a potem miłe kobiety - Małgorzata Ohme o sile społecznych stereotypów i zgodzie na kobiecą furię. Oprócz tego: Alicja Napiórkowska i jej stylizacje w dziesiątkę tuż przed studniówką. A na koniec: charyzmatyczna wokalistka Skunk Anansie - Skin. Zaczynamy o 8.00!

  Styczeń to gorący okres studniówek. Jak swoje bale wspominają gwiazdy? Czy były to wystawne przyjęcia czy skromne zabawy na sali gimnastycznej? W której parze tańczyli poloneza? I czy obecnie są zadowoleni ze swoich ówczesnych kreacji? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Mister Polski 2015 Rafał Jonkisz jest tegorocznym maturzystą. Pomimo dobrej aparycji nie miał z kim iść na studniówkę. Z tego powodu Rafał zorganizował casting. Towarzyszyliśmy mu z kamerą podczas pierwszego spotkania z Eweliną - zwyciężczynią konkursu. Czy przypadli sobie do gustu?

  Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop nie pamięta swojej studniówki. Bo - jak wiadomo - każdej dobrej imprezy się nie pamięta. :)

  Nadszedł czas studniówek. Pola, córka Kingi Rusin w tym roku będzie zdawać maturę. Kto uszył dla Poli suknię na studniówkę? Czy córka Kingi pożycza od niej kreacje? O tym dziennikarka opowiedziała dziennikarce Agnieszce Jastrzębskiej.

  Sezon studniówkowy w pełni, dlatego dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, czy pamiętają swoje bale. Jakie kreacje miały na sobie? Czy ktoś im towarzyszył? Co powiedzieli: Kinga Rusin, Agnieszka Dygant, Daria Widawska, Ewa Farna, Mikołaj Roznerski, Izabela Janachowska, Mateusz Hładki, Barbara Kurdej-Szatan, Edyta Herbuś?