Newsy

Pogoda na weekend. Będzie mokro i chłodno

Newsy

Aktualizacja:

Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, to aura za oknem jest bardzo jesienna. Czy w ostatni weekend wakacji możemy liczyć na poprawę pogody i odrobinę słońca?

Pogoda na weekend. Jaka pogoda będzie w sobotę, 28 sierpnia 2021 r.?

W sobotę zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się większe przejaśnienia. Można się spodziewać przelotnych opadów deszczu oraz burz. Na północnym wschodzie opady jednostajne, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, na północnym wschodzie kraju miejscami do 20 mm.

Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna przeważnie od 17 st.C do 20 st.C, w obszarach podgórskich oraz na północnym wschodzie kraju około 16 st.C, wysoko w Tatrach około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Podczas burz porywy wiatru około 65 km/h.

Pogoda na niedzielę, 29 sierpnia 2021 r.

- Niedziela w dalszym ciągu zapowiada się deszczowo - powiedziała synoptyk. - Przez prawie cały przyszły tydzień nie widać wielkiej nadziei na rozpogodzenie - dodała.

Zdaniem synoptyk, deszczowe niże i burze mogą ustąpić w drugiej połowie przyszłego tygodnia. - Nawet jeśli przyjdzie poprawa, to temperatury w najcieplejszych miejscach kraju nie przekroczą 20 stopni Celsjusza – zastrzegła Tomczuk.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości