zmiana pogody

  Wkrótce pogoda się zmieni, a słoneczne dni pozostaną tylko wspomnieniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada deszcze w całym kraju. Kiedy możemy spodziewać się niższych temperatur i pochmurnego nieba?

  Jaka będzie pogoda w sobotę i niedzielę, 6 i 7 sierpnia 2022 r.? Po bardzo upalnym piątku w weekend w końcu odpoczniemy od wysokich temperatur. Zdaniem synoptyków mogą się pojawić przelotne opady deszczu oraz burze.

  Gwałtowne burze z silnymi wiatrami i obfitymi deszczami przeszły nad naszym krajem. Strażacy ewakuowali aż pięć grup, które brały udział w obozach harcerskich.

  Jaka będzie pogoda w środę? W niektórych częściach Polski może spać śnieg. Mogą występować również przymrozki. Na drogach będzie ślisko. Sprawdź prognozę pogody.

  Polska pod koniec marca znajdzie się pod wpływem potężnego antycyklonu, czyli wyżu ciśnieniowego. W ocenie specjalistów w tych dniach ciśnienie może wzrosnąć nawet do 1050 hPa. Co to dla nas oznacza?

  Tomasz Wasilewski przygotował 16-dniową prognozę pogody, z której wynika, że niebawem nastąpi ocieplenie.

  Jaka będzie pogodzie w najbliższych dniach?

  IMGW ostrzega - temperatura wzrosła, pojawiły się roztopy. W części kraju wydano alarmy przed tym zagrożeniem. Sprawdź, gdzie pogoda będzie niebezpieczna.

  Wiadomość od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa otrzymali mieszkańcy dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wszystko przez zbliżający się do Polski porywisty wiatr i obfity deszcz, który ma dotknąć niemal całą zachodnią i północną część kraju.

  Okazuje się, że wiele współczesnych okien posiada możliwość zmiany trybu dostosowanego do pory roku i warunków atmosferycznych. Umożliwia to zaoszczędzenie energii i pieniędzy. Jak ustawić okna na tryb zimowy?

  Gdzie będzie niebezpiecznie?

  Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, to aura za oknem jest bardzo jesienna. Czy w ostatni weekend wakacji możemy liczyć na poprawę pogody i odrobinę słońca?

  Aż 70 proc. mieszkańców miast fatalnie znosi gwałtowne zmiany pogody. Dla kogo są one szczególnie niebezpieczne? Co najbardziej wpływa na złe samopoczucie meteopatów - temperatura, wiatr, czy może ciśnienie? O wpływie pogody na ludzki organizm rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z internistą dr Michałem Sutkowskim.