deszcz

  deszcz

  Wszyscy, którzy zarządzają przydomowym ogrodem, wiedzą, jak ważne jest zbieranie deszczówki. Dzięki niej nie muszą się martwić, jak podlać rośliny w trakcie znikomych opadów deszczu. Poza tym można wykorzystać zebraną wodę do wielu innych pożytecznych działań.

  Jaka będzie pogoda w weekend - 11, 12 września 2021 r.? Po ciepłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana pogody. Sobota jeszcze będzie słoneczna i sprzyjająca długim wycieczkom i spacerom, ale już niedziela zaskoczy deszczem, burzami i zdecydowaną zmianą temperatury.

  Burze z gradem i intensywne opady deszczu - oto czego możemy się spodziewać w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne dla niektórych województw. Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy pierwszego stopnia.

  Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, to aura za oknem jest bardzo jesienna. Czy w ostatni weekend wakacji możemy liczyć na poprawę pogody i odrobinę słońca?

  Końcówka wakacji zdecydowanie nie zachęca do wypoczynku i podróżowania. W całym kraju jest zimno i deszczowo. Najbliższa noc będzie wyjątkowo chłodna i niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, bo na lepszą aurę przyjdzie nam niestety poczekać. W okolicach Jeleniej Góry IMGW wprowadził stan alarmowy 3. stopnia na wezbranych rzekach.

  W czwartek w dalszym ciągu czeka nas sporo deszczu. Padać będzie przede wszystkim w południowej i centralnej części Polski. Przejściowo mogą wystąpić też burze z gradem. Maksymalna temperatura to 24 st. C na Podkarpaciu.

  W poniedziałek w całej Polsce będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, momentami intensywnymi. Burze w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Śląsk. Na termometrach od 20 do 25 st. C. Jaka aura czeka nas w kolejnych dniach? Sprawdź prognozę pogody na pierwszy tydzień sierpnia.

  Lato w Polsce potrafi zaskoczyć kapryśną pogodą. Dlatego w szafie warto mieć oprócz sandałków czy balerinek również buty odpowiednie na deszcz. Jakie wybrać, żeby wyglądać dobrze i czuć się komfortowo? Kilku porad udzieliła nam stylistka Ewelina Rydzyńska.

  W poniedziałek czeka nas zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przygotujmy się na przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie także burze, gdzieniegdzie z gradem. Na termometrach od 20 st. C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 25 st. C na południu i wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, w czasie burz porywisty.

  Zapach, który pojawia się w powietrzu tuż po burzy czy ulewnym deszczu zwykle określany jest jako przyjemny. Wiele osób chętnie wychodzi na spacery, gdy pogoda nieco się uspokoi i można napawać się tym, co po sobie zostawiła. Co dokładnie dzieje się wtedy w przyrodzie?

  W środę na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Nadal bardzo gorąco: na termometrach od 30 do 35 st. C, nieco chłodniej tylko nad morzem i w górach - od 24 do 28 st. C.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (3.07.2021) rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Alert pierwszego stopnia obowiązuje z kolei w zachodniej części województwa lubelskiego, a drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa zachodniopomorskiego. Oto szczegóły pogodowe na sobotę.

  Sobota pogodna tylko na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, poza tym wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i burzami. Temperatura od 21 st. C do 25 st. C. Sprawdź, czy cały zapowiada się pod znakiem opadów.