Newsy

Pogoda w środę: gdzieniegdzie wyjdzie słońce

Newsy

Aktualizacja:

Jaka będzie pogoda w środę, 11 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 20 do 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na środę, 11.08.2021 r.

Jak podaje IMGW, nad Europą północną oraz częściowo wschodnią pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Nad resztą kontynentu dominować mają wyże. Nad Polską stopniowo od zachodu rozbudowywał się będzie klin wyżu znad południowo-zachodnich Niemiec. Z zachodu ma napływać powietrze polarne morskie, chłodniejsze na północy. Ciśnienie będzie rosnąć.

Pogoda w środę, 11.08.2021 r.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, głównie na północy i wschodzie. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 10 do 20 mm, tylko na Pomorzu Gdańskim do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20, 22 st. C na północy do 25, 27 st. C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, na Pomorzu do 80 km/h.

Pogoda w środę, 11.8.2021 r., Warszawa

W środę w stolicy zachmurzenie początkowo małe, później umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i słabe burze. Suma opadów w burzach do około 10 mm. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wzrastać.

Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości