Newsy

Pogoda na sobotę: pochmurne niebo. IMGW wydaje postrzeżenie przed mgłami

Newsy

Synoptycy na sobotę zapowiadają mglisty poranek. Na termometrach od 10 stopni C w Suwałkach do 15 stopni C we Wrocławiu. Podobna aura przewidywana jest także na niedzielę.

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-wschodnia oraz Półwysep Iberyjski znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem dominować będzie wyż znad wschodniej Europy. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu z centrami nad południową Polską oraz Bałkanami, w polarnej morskiej masie powietrza.

Ostrzeżenie przed gęstymi mgłami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami w nocy z piątku na sobotę w województwach mazowieckim i lubelskim.

Jak podaje IMGW, ostrzeżenia obowiązują od godz. 22 w piątek do godz. 10 w sobotę. Widoczność będzie ograniczona do 100 m.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Pogoda w sobotę, 7 listopada 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

W północno-wschodniej części kraju zachmurzenie całkowite lub duże i słabe opady deszczu lub mżawki. Silne zamglenia, a do południa również mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie i południu również z rozpogodzeniami. Początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 10 st. C na wschodzie i Podhalu do 13 st. C, 14 st. C na zachodzie i 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowy, tylko na południowym zachodzie południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 7 listopada 2020 r.

W sobotę w stolicy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Zobacz też:

500 plus - będą zmiany. O czym powinni wiedzieć rodzice?

Przez pandemię z dnia na dzień stracili pracę. "Godne życie jest pod ogromnym znakiem zapytania"

Niezwykła pomoc dla babci, która zaopiekowała się porzuconymi wnukami. "Skradli moje serce"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości