Newsy

W niedzielę lekkie ochłodzenie. Na wschodzie burze

Newsy

W niedzielę w całej Polsce zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 12°C na Suwalszczyźnie do 19°C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na południu Polski, miejscami pojawią się burze.

Pogoda w niedzielę 24 maja

W niedzielę czeka nas duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Pojawią się opady deszczu o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. We wschodnich regionach kraju możliwe są też burze, z deszczem rzędu 10-20 l/mkw i porywami wiatru osiągającymi prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie silniejszy. Powieje z kierunku północno-zachodniego.

Ciśnienie waha się, w południe, w Warszawie barometry wskażą 1006 hektopaskali.

Zgodnie z tym alertem, IMGW prognozuje wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana suma opadów miejscami może wynieść od 25 mm do 35 mm. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 10 w niedzielę.

Alert IMGW: Intensywne opady deszczu na południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami dla południowych powiatów woj. małopolskiego oraz śląskiego.

Zgodnie z tym alertem, IMGW prognozuje wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana suma opadów miejscami może wynieść od 25 mm do 35 mm. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 10 w niedzielę.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza wszędzie wyniesie około 90 procent. Odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Pogoda Warszawa w niedzielę 24 maja

Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. Możliwe są burze, w trakcie których spadnie do 20 l/mkw i w porywach powieje do 80 km/h.

Na termometrach zobaczymy do 16 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni.

Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news, TVN Meteo, PAP

Pozostałe wiadomości