Newsy

Po weekendzie czekają nas pierwsze upały tej wiosny

Newsy

The Image Bank RFartpartner-images/Getty Images

"Kiedy wreszcie będzie ciepło?" - to pytanie od tygodni nie schodzi z ust Polaków. Wszyscy czekamy na to, żeby schować do szaf bluzy i zastąpić je cieńszymi, przewiewnymi elementami garderoby. Słomkowe kapelusze mogą przydać się nam już niebawem. Według prognoz czeka nas pierwsza w tym roku fala upałów.

Mimo że kalendarzowa wiosna trwa już od ponad miesiąca, to jak na razie nie było nam dane nacieszyć się typowo wiosenną aurą. Ostatnie dni, w tym wyczekiwana przez wielu majówka, były wyjątkowo deszczowe i chłodne. Na szczęście synoptycy mają dobrą wiadomość dla wszystkich zmarzluchów.

Fala upałów w Polsce

Ostatnie niskie temperatury w Polsce były "zasługą" napływających z północy Europy mas zimnego powietrza. Już za kilka dni sytuacja diametralnie się zmieni i termometry w całym kraju pokażą wartości powyżej 20 st. C. Najpierw czeka nas jednak pochmurny weekend, choć z przejaśnieniami.

Prawdziwa rewolucja nastąpi w poniedziałek, kiedy to nad całą Polską będzie bezchmurne niebo i 24 st. C. Taka sama sytuacja czeka nas we wtorek. Niestety już w środę pogoda ponownie spłata nam figla i w całym kraju najprawdopodobniej pojawią się przelotne opady deszczu. Kolejne ciepłe, słoneczne dni prognozowane są na drugą połowę maja.

Jaka pogoda będzie w lato?

W tym roku wiosenna aura nie napawa optymizmem. Z utęsknieniem i nadzieją czekamy jednak na lato. Ze względu na niepewną sytuacją związaną z obostrzeniami na całym świecie, spora część Polaków spędzi tegoroczne wakacje w kraju. Jaka pogoda będzie w lato?

- Czerwiec i lipiec według wstępnych prognoz będą cieplejsze, z temperaturami powyżej normy. Natomiast opady będą nieco poniżej normy w tych dwóch miesiącach. Tak że można powiedzieć, że będzie to początek cieplejszego lata z mniejszą ilością opadów - powiedział Grzegorz Walijewski z IMGW.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz wideo: Jak zaplanować tegoroczne wakacje?

Zobacz też:

Zamień balkon w strefę relaksu. Pani Gadżet pokazała wygodne i modne meble

Wakacje w Europie: we Włoszech 5-dniowa kwarantanna, do Grecji po zaszczepieniu lub z testem. A co z innymi krajami?

Wesela i komunie maj 2021 - jakie są ograniczenia? Na ile osób można zorganizować przyjęcie?

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości