Newsy

"Milionerzy". Czy uczestnik poprawnie dokończył słowa piosenki zespołu Bayer Full?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Aleksandra
Matczuk

W 516. odcinku programu "Milionerzy" do walki o tytułową sumę stanął Tomasz Madej z Bieżunia. Rolnik błyskawicznie odpowiadał na większość zadawanych pytań. Które z nich wymagały od niego głębszej analizy? Sprawdźcie.

"Milionerzy". Tekst piosenki "Czerwony pas" zespołu "Bayer Full"

W 516. odcinku "Milionerów" Tomasz Madej kontynuował swoją grę z 2 tysiącami złotych oraz kołami ratunkowymi - pół na pół i telefonem do przyjaciela. Co wiemy o naszym graczu? Mężczyzna jest rolnikiem i pochodzi z Bieżunia. Choć uczestnik odpowiadał szybko i pewnie, to jednak w pytaniu o 10 tysięcy złotych. Dotyczyło piosenki "Czerwony pas" zespołu Bayer Full.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

"Czerwony pas, za pasem broń i topór co błyszczy z dala, wesoła myśl, swobodna dłoń":

 • A. "Hajda, bracia, na koń"
 • B. "Rzućmy się w krwi bratniej toń"
 • C. "To strój, to życie górala"
 • D. "Wszyscy jesteśmy z Podhala"

Mężczyzna od razu wykluczył dwie opcje. - Na pewno nie odpowiedź A, B też nie. Jeżeli "wesoła myśl i swobodna dłoń", to kierowałbym się w kierunku odpowiedzi C. - zastanawiał się rolnik. Tomasz Madej zdecydował się na wykorzystanie koła ratunkowego "pół na pół". Z proponowanych mu odpowiedzi C I D rolnik postawił na trzecią opcję "To strój, to życie górala". - Od razu mówię, to poprawna odpowiedź - ogłosił prowadzący Hubert Urbański.

"Milionerzy" obraz Rembrandta - szansa na 125 tysięcy złotych

Jakie pytania zmusiły uczestnika do głębszych analiz? Jednym z nich było również zapytanie o obraz Rembrandta "Krajobraz z miłosiernym samarytaninem". To pytanie było warte aż 125 tysięcy złotych. Jak zareagował na nie Tomasz Madej?

Obraz Rembrandta "Krajobraz z miłosiernym samarytaninem" opowiada historię:

 • A. ofiary zabójców i jego zbawcy
 • B. nierządnicy i Chrystusa
 • C. opatrywania trędowatych
 • D. powrotu Samarytanina do Samary

- Ogólnie nie rozumiem, żeby nierządnica i Chrystus mieli coś wspólnego z Samarytaninem, odpowiedź A też raczej bym odrzucił - zastanawia się. Kusi mnie odpowiedź C to jest takie posępne, a Rembrandt nie był raczej wesoły - komentuje na głos. -To jest wniosek na zdrowy rozum, nie że znasz obraz? - dopytał Hubert.

Po dłuższej chwili namysłu rolnik Tomasz Madej zdecydował się na odpowiedź C. Niestety okazała się błędna i mężczyzna nie wygrał 125 tysięcy złotych. - Obraz jest interpretacją biblijnej przypowieści o miłosiernym samarytaninie - wyjaśnił prowadzący. Poprawną odpowiedzią była opcja D. Program opuścił z nagrodą gwarantowaną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

 • 30 lat doświadczenia
 • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
 • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
 • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/TVN

Pozostałe wiadomości