Newsy

Która z jednostek nie mierzy ciśnienia? Uczestnik "Milionerów" musiał użyć koła ratunkowego

Newsy

TVN

Która z wymienionych jednostek nie mierzy ciśnienia? Bar, paskal, tor czy dalton? Uczestnik "Milionerów" zmierzył się z trudnym pytaniem wartym 10 000 zł. Czy potrafisz wskazać prawidłową odpowiedź?

Jednostki ciśnienia - pytanie w "Milionerach"

Piotr Rutkowski z Gdańska jest programistą. W "Milionerach" rozpoczął swoją grę jako pierwszy uczestnik. Z powodzeniem udało mu się odpowiedzieć na pytania o to, czego nie trzeba oddawać, kto był przeciwnikiem Apolla Creeda i Ivana Drago. Wiedział też, czym jest Sputnik V. Przy kolejnym pytaniu pojawiły się problemy, postanowił więc wykorzystać pierwsze koło ratunkowe - wybrał zamianę. Dzięki temu nie musiał już wskazywać odpowiedzi na temat angielskiego powiedzenia o kłamstwie. Otrzymał za to zadanie, które nie sprawiło mu problemów i dzięki temu zdobył 5000 zł. Czy poradzi sobie z pytaniem o jednostki ciśnienia? Hubert Urbański odczytał pytanie za 10 000 zł.

Która z wymienionych jednostek nie mierzy ciśnienia?

A: bar

B: paskal

C: tor

D: dalton

Czy znasz odpowiedź na to pytanie? Sprawdź się.

"Milionerzy" - trudne pytanie o jednostki ciśnienia

Gdy Piotr usłyszał pytanie przyznał, że to kolejny ciekawy temat. - Jednostką ciśnienia jest bar i paskal - stwierdził i dodał, że nie ma pojęcia w przypadku dwóch pozostałych. - Pan od fizyki z liceum pewnie jest zawiedziony - wyznał. Po chwili zdecydował, że skorzysta z kolejnego koła ratunkowego. Piotr poprosił o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi. Wynik losowania zadowolił uczestnika - zostały: bar i dalton. Ostatecznie postanowił zaznaczyć D: dalton.

Okazało się, że to była słuszna decyzja. - Dalton nie jest jednostką ciśnienia, bo jest jednostką atomową masy - wyjaśnił Hubert Urbański.

Zobacz wideo: Wygrała w "Milionerach" 2 lata temu. Co teraz robi?

Zobacz też:

Agata Kulesza z trzema nominacjami do Orłów 2021. "Kocham swój zawód, ale najprzyjemniejszy jest, kiedy on kocha mnie"

Anita Werner opiekuje się niepełnosprawnym tatą. "Wiem, jak to jest, gdy trzeba stanąć nagle przed wyzwaniem"

Agata Młynarska radzi, jak żyć w spokoju i zgodzie ze sobą. Dziennikarka stawia na slow life

Autor: Jola Marat

Pozostałe wiadomości