Gwiazdy

Agata Kulesza z trzema nominacjami do Orłów 2021. "Kocham swój zawód, ale najprzyjemniejszy jest, kiedy on kocha mnie"

Agata Kulesza o drugim sezonie serialu Pułapka

East News/Piotr Molecki

Gwiazdy

Agata Kulesza z trzema nominacjami do Orłów 2021. "Kocham swój zawód, ale najprzyjemniejszy jest, kiedy on kocha mnie"

Agata Kulesza o drugim sezonie serialu Pułapka

East News/Piotr Molecki

Agata Kulesza to jedna z najlepszych polskich aktorek. Jej kunszt docinała także Polska Akademia Filmowa - artystka otrzymała właśnie aż trzy nominacje do Orłów 2021. To pierwsza taka sytuacja w historii nagród. Za jakie filmy ma szansę zdobyć statuetkę?

Orły 2021 - Agata Kulesza o nominacjach

Polska Akademia Filmowa ogłosiła właśnie nominacje do Orłów 2021. W tym roku najwięcej nominacji, bo aż trzy, otrzymała Agata Kulesza. Dwie zdobyła w kategorii "najlepsza główna rola kobieca" za występy w "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holubka. Trzecią nominację zdobyła w kategorii "najlepsza drugoplanowa rola kobieca" za film "Sala samobójców. Hejter".

To pierwsza taka sytuacji w historii Ołów, aby jedna aktorka otrzymała aż trzy nominacje. Jak zareagowała na to niecodzienne wyróżnienie? 

- Bardzo się cieszę. Po roku tej ciężkiej pracy poczułam się tak bardzo usatysfakcjonowana, że ta moja praca została zauważona. Kochom swój zawód, ale najprzyjemniejszy jest wtedy, kiedy on kocha mnie. Teraz mam poczucie, że jesteśmy w dobrym związku. Ja go kocham, a on mnie. Bardzo dziękuję Akademii za te nominacje - mówiła w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Agata Kulesza.

Czy któraś nominacja była dla niej zaskoczeniem? - Muszę przyznać, że wyróżnienia za "Śniegu już nigdy nie będzie" i "Sala samobójców. Hejter" były dla mnie zaskoczeniem. Swoją drogą, to bardzo zabawne, że w jednej kategorii walczą dwie moje role - dodała aktorka.

Orły 2021 - historyczne nominacje

Agata Kulesza jest pierwszą aktorką, która otrzymała aż trzy nominacje do Orłów i czwartą, która otrzymała dwa wyróżnienia w jednej kategorii. W 1999 roku w podobnej sytuacji była Danuta Szaflarska. Artystka została wyróżniona za rolę w "Egzekutorze" oraz "Tygodniu z życia mężczyzny". Orzeł trafił wtedy do Ewy Wiśniewskiej z "Ogniem i mieczem". 

Dwa lata później dwie nominacje otrzymała Olga Frycz za "Boże skrawki" oraz "Weisera". Nagrodę otrzymała jednak Stanisława Celińska za "Pieniądze to nie wszystko".

Co ciekawe, dwukrotnie po dwie nominacje w tej samej kategorii otrzymała Kinga Preis. Aktorka w 2011 roku zdobyła nominację za "Różę" i "W ciemności". Orła otrzymała za występ w tym drugim filmie. Natomiast w 2014 roku Akademia wyróżniła Preis za grę w "Pod Mocnym Aniołem" i "Bogach", za których ostatecznie zdobyła statuetkę.

Zobacz wideo: Agata Kulesza o filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy": Możemy być wdzięczni, że rodzina oddała tę historię i pozwoliła ją sfilmować

TVN/x-news

Zobacz także:

Julia Wróblewska w obszernym wywiadzie o zaburzeniach osobowości. "Moje problemy zaczęły się po rozwodzie rodziców"

Dorota Wellman: "Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego". Kogo podziwia dziennikarka?

Anita Werner opiekuje się niepełnosprawnym tatą. "Wiem, jak to jest, gdy trzeba stanąć nagle przed wyzwaniem"

Co sądzisz o tym artykule?
88
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0