Newsy

Wznowienie obostrzeń w związku z koronawirusem? Rząd nie wyklucza powrotu niektórych ograniczeń

Newsy

Aktualizacja:
koronawirus, maska, kobieta, ochrona

Koronawirus na całym świecie nie daje za wygraną. Kolejne dni przynoszą informacje o nowych, rekordowych zakażeniach, także w Polsce. Końca epidemii więc nie widać. Co więcej, niewykluczony jest jej powrót w większej skali. W związku z tym rząd mówi o możliwym wznowieniu niektórych obostrzeń. Czy będą tak duże, jak w marcu i kwietniu?

Koronawirus w Polsce - kwarantanna

Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób, które wracają do kraju z wybranych państw Unii Europejskiej i spoza niej. Decyzja w tej sprawie może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni.

Z tym trzeba się liczyć. (...) Tak jak Wielka Brytania wprowadziła kilka dni temu takie ograniczenia, tak samo inne kraje rozważają wprowadzenie takich ograniczeń, Polska również

- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w Polsat News. Nie wykluczył, że kwarantanna dla powracających do kraju może zostać wprowadzona jeszcze wcześniej.

Sytuacja może być taka, że w jakimś kraju lub ośrodku turystycznym, gdzie przebywa grupa Polaków jest wielka liczba zakażeń i wtedy, w trosce o to, żeby w Polsce liczba tych zakażeń się nie zwiększyła, kwarantanna może być wprowadzona

- wyjaśnił Müller.

Koronawirus w Polsce - powrót obostrzeń

Rzecznik rządu powiedział, że w ostatnich tygodniach instytucje państwowe przygotowują się do potencjalnego powrotu epidemii "w większej skali". W związku z tym możliwe jest wznowienie niektórych obostrzeń . Jak powiedział Piotr Müller, rząd nie chce, aby ograniczenia były tak duże, jak w marcu i kwietniu.

Czy Polska będzie miała dostęp do szczepionki po jej ewentualnym opracowaniu? Polskie władze odbyły już rozmowy w tej sprawie z firmami amerykańskimi.

Pamiętajmy, że szczepionki jeszcze nie ma. To, co mamy zagwarantowane to to, że będziemy mogli z niej skorzystać jako grupa pierwszych państw

- podkreślił rzecznik rządu.

Do prokuratury skierowano zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez organizatorów rejsu katamaranem, który odbył się 12 lipca. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób. U wielu z nich wykryto później koronawirusa. Obejrzyj materiał:

Zobacz też:

Wesele w dobie koronawirusa – iść czy nie iść? Lekarz: "Trzeba przeanalizować swoje indywidualne czynniki ryzyka"

Kryzys dotyka najsłabszych. Dzieciom potrzebna jest pomoc

Niektóre polskie firmy stosują opłatę covidową. Prezes UOKiK: "Waha się ona od 10 do nawet 350 zł"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości